środa 16 czerwca 2021

Aliny, Anety, Benona

18°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Zakończ wakacje na 5! Zostań potencjalnym Dawcą szpiku.

Zakończ wakacje na 5! Zostań potencjalnym Dawcą szpiku.
 

Czy wiesz, że możesz podarować komuś szansę na nowe życie? Poświęć kilka sekund, a może właśnie Ty staniesz się bliźniakiem genetycznym. Misją DKMS jest odnalezienie odpowiedniego Dawcy dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia.  

W Polsce, co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Bez względu na wiek, płeć czy dotychczasowy stan zdrowia - każdy może zachorować. Życie tych Pacjentów mogą uratować komórki macierzyste od zgodnego genetycznie Dawcy. Odnalezienie zgodnego Dawcy może być kwestią życia lub śmierci.  Większość z nas, gdzieś na świecie, posiada swojego bliźniaka genetycznego – o praktycznie identycznym kodzie genetycznym, jak my. Jednak prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy jest bardzo niskie.  

reklama

Na szczęście możesz pomóc.To takie proste. Aby dać komuś szansę na nowe życie wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej części policzka. Pobranie wymazu oraz wypełnienie odpowiedniego formularza pozwala zarejestrować się jako potencjalnego dawcę komórek macierzystych. Nigdy nie wiadomo, czy zadzwoni do Ciebie telefon z informacją, że możesz zostać Dawcą i dać komuś szansę na nowe życie.  

Każdego roku coraz więcej Dawców oddaje szpik lub komórki macierzyste. Liczy się każdy. Nie zwlekaj! Zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca komórek macierzystych.  

Więcej informacji na stronie https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

reklama

Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

Wideo: Desperacki rajd po życie córki. Pokona...

Wideo: Desperacki rajd po życie córki. Pokona 400...

11 czerw.
Wideo: Dzieci i Młodzież z OSP Turek tańczą dla...

Wideo: Dzieci i Młodzież z OSP Turek tańczą dla...

9 maj.
Kolejne serce na nakrętki. Tym razem w gminie...

Kolejne serce na nakrętki. Tym razem w gminie Przykona

21 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama