piątek 15 listopada 2019

Amielii, Idalii, Leopolda

reklama
Wzorek

Powstaje nowe osiedle w Turku. Plac po starej Mirandzie już nie będzie szpecić Kaliskiej

Powstaje nowe osiedle  w Turku. Plac po starej Mirandzie już nie będzie szpecić Kaliskiej - Wizualizacja Osiedla Nowy Turek / foto: MTM Consulting
Wizualizacja Osiedla Nowy Turek / foto: MTM Consulting 

Przez kilka lat tereny po starych zakładach Mirandy a potem odziału Profim na ulicy Kaliskiej w Turku stały odłogiem strasząc i szpecąc miasto. Ten okres na szczęście należy do przeszłości a to za sprawą nowo powstającego w tym miejscu Osiedla pod nazwą Nowy Turek.

Tereny po budynkach ZPJ Miranda zburzono ponad 5 lat temu i od tego czasu obszar był niezagospodarowany. Początkowo plany wykorzystania terenu przewidywały w tym miejscu powstanie centrum handlowego na co nie zgodził się Wojewoda Wielkopolski. Koniec końców, zmieniony plan zagospodarowania terenu już za czasów obecnego burmistrza Antosika przewiduje zabudowę mieszkalną ale także i punkty usługowe. Uważni mieszkańcy Turku zauważyli, że rozpoczęły się prace na wspomnianych terenach. Plac przy Kaliskiej został ogrodzony.

reklama

Co powstaje przy Kaliskiej? Jak informuje firma odpowiedzialna za inwestycję, MTM Consulting developer z Kalisza, do sierpnia 2020 roku powstanie tu osiedle mieszkaniowe składające się z 5 bloków dwupiętrowych. Pod koniec sierpnia ruszyła budowa pierwszego z bloków. Jak zachwala inwestycję wykonawca, firma MTM Consulting, "Osiedle Nowy Turek" posiadać będzie bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych, doskonałą komunikację z innymi częściami miasta, pełną infrastrukturę osiedlową wraz ze sklepami, służbą zdrowia, placówkami edukacyjnymi w pobliżu.

Nowo budowane bloki posiadać będą nowoczesną bryłę, ponadprzeciętnie duże tarasy (od 10 do 25 m2) i od pięciu do sześciu mieszkań na każdym z trzech poziomów. W budowie wykorzystane zostaną ekologiczne i przyjazne środowisku materiały budowlane.

Wybudowanie nowego osiedla powinno znacząco ożywić ten rejon miasta i jego wygląd. Na ilość mieszkań Turek nie narzeka więc chętni na nowe mieszkania z pewnością się znajdą, tym bardziej że lokalizacja (bliskość obwodnicy i centrum) jest doskonała. 

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Gdzie są te obiecane...

Listy do redakcji: Gdzie są te obiecane mieszkania,...

10 wrz.
Nadchodzi modernizacja deptaka na ul. Kaliskiej

Nadchodzi modernizacja deptaka na ul. Kaliskiej

17 czerw.
TS: Antosik nie martwi się o spłatę kredytu na...

TS: Antosik nie martwi się o spłatę kredytu na...

30-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama