czwartek 23 stycznia 2020

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Już w najbliższy piątek wystawa "Od portretu do aktu" z udziałem prac Mateusza Marczaka

Już w najbliższy piątek wystawa
 

Czas na prawdziwą gratkę dla tych, którzy kochają sztukę. Już w piątek, 13 września w Pałacu Reymonda w Koninie wśród ponad 20 najlepszych prac wystawy "Od portretu do aktu" będzie można podziwiać fotografie utalentowanego turkowianina - Mateusza Gabriela Marczaka.

Piątkowa wystawa w ramach Nocy Kultury jest efektem majowych warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez CKiS dla Konińskiego Klubu Fotograficznego FF, do którego należy również Mateusz. Na stronie organizatorów możemy przeczytać: "Choć [warsztaty] skupiły artystów, którzy mają już spore fotograficzne doświadczenie, to jednak - realizowane pod okiem specjalisty w nietuzinkowym prezentowaniu uroku kobiecego ciała i tajemnicy kobiecej duszy - przyniosły zaskakujące, zarówno dla twórców, jak i obserwatorów, efekty."

reklama

Wystawa zapowiada się interesująco, a wręcz intrygująco, zwłaszcza, że prezentowana będzie w surowych, ale klimatycznych wnętrzach pałacu. Niewątpliwie całość skomponuje się w sposób tajemniczy i osobliwy. Wystawa będzie trwać tylko jedną noc - warto więc przybyć o godz. 22 na wernisaż, by przeżyć osobiste spotkanie ze sztuką i spotkać autorów prac, a wśród nich Mateusza Marczaka, dla którego fotografia jest sposobem na życie i największą pasją.

Młody turkowianin wykonywaniem zdjęć interesuje się od najmłodszych lat, jednak profesjonalnie zajmuje się tym stosunkowo od niedawna. Mateusz Marczak ukończył kierunek fotograficzny w CKUNT w Łodzi. Obecnie posiada własną działalność w której się spełnia, nieustannie poszerzając swoje kompetencje i podnosząc sobie poprzeczkę, czego efektem są liczne wyróżnienia i nagrody w międzynarodowych konkursach. Nawet wczoraj doszły nas świeże wieści, iż praca Mateusza pt. "Light" została wtróżniona w konkursie organizowanym przez International Photography Awars z siedzibą w Los Angeles. Gratulujemy!

Na piątkowym wernisażu pojawi się kilka prac fotografa, które trafiły także do takich znanych magazynów jak Vogue Italia czy Iconic Artist Magazine. Głowa Mateusza nieustannie jest wypełniona pomysłami na kolejne prace - kreatywności mu nie brak, co jest bardzo ważne w tym zawodzie. W rozmowie z nami przyznał, że najbardziej lubi wykonywać portrety, lecz nie ogranicza się do danej dziedziny.

reklama

Jeśli chodzi o inspirację, przykładowo w fotografii artystycznej aktowej turkowianina inspirują obrazy takich artystów jak Caravaggio, Rembrandt, Valezquez, zaś w fotografii reportażowej tacy twórcy jak Saul Leiter, Tadeusz Rolke, Fred Herzog, czy William Eggleston, a w fotografii portretowej Michael Thompson, Peter Lindbergh, Tadeusz Rolke, Greg Gorman i Mark Abrahams. "Przeglądam dużo książek, czy zdjęć. Intepretuję i chyba to jest najlepszą nauką. Wszystko, co ciekawe, inspiruje mnie." - komentuje Mateusz, dla którego fotografia jest całym życiem. Szczegóły powstania i przesłanie prac, które pojawią się na wernisażu zostawiamy owiane tajemnicą - to odkryje przed nami młody turkowianin już w piątek podczas Nocy Kultury.

Chcesz być na bieżąco z twórczością Mateusza Marczaka? Zachęcamy do odwiedzenia fanpage'a: https://www.facebook.com/marczakimages/ i instagrama: https://instagram.com/marczakimages. Wernisaż w Pałacu Reymonda już w najbliższy piątek o godz. 22. Razem z Mateuszem zapraszamy was na wystawę "Od portretu do aktu" i zapewniamy - to  będzie wyjątkowe spotkanie ze sztuką!

JM

Podobne artykuły

Czas na książkę:

Czas na książkę: "Wszystkie dobre rzeczy" -...

26-11-2019
Licealiści z Turku zachęcają do czytania -...

Licealiści z Turku zachęcają do czytania - akcja...

16-11-2019
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Tajemnica diabelskiego kręgu" Anny...

30-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama