wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Warsztaty z budowania karmników przyciągnęły tłumy dzieci.

Warsztaty z budowania karmników przyciągnęły tłumy dzieci.
 

W sobotę 16 listopada Nadleśnictwo Lasów Państwowych w Turku, Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne „SOD” oraz Turkowska Grupa Lokalna w składzie Witold Lewandowski, Katarzyna Kąciak i Mateusz Moszczyński zorganizowali warsztaty dla mieszkańców Turku z budowania karmników.

W ramach spotkania Nadleśnictwo Lasów Państwowych w Turku rozdało darmowe sadzonki świerka oraz udostępniło lokum dla przeprowadzenia warsztatów i zorganizowania ogniska. Pan Witek Lewandowski  z prezesem KŻ Złota Szekla Michałem Nowakiem ( przyjacielem TGL OTOP)  przygotowali gotowe materiały do zbijania karmników. Materiały te dostarczone zostały przez firmę SOD z Turku. Nie małą atrakcją było również spotkanie na żywo z jastrzębiem- ptakiem drapieżnym, które poprowadził pan Mateusz Moszczyński. Organizatorzy zaprezentowali przykładowe pokarmy, którymi należy dokarmiać ptaki zimą, między innymi ziarno, które zasponsorował właściciel sklepu zoologicznego „Wszystko dla psa i kota” z ul. Nowej- pan Tomasz Plaza. Karma zostanie przeznaczona na dokarmianie ptaków w naszym parku, w którym zawiesiliśmy karmniki po podobnej akcji w ubiegłym roku.

reklama

Rozdane zostały również ulotki o dokarmianiu ptaków zasponsorowane przez pana Jordana Zakolskiego z firmy AMBRO. Organizatorzy są wdzięczni wszystkim, którzy przybyli na spotkanie oraz mają nadzieję, że zbudowane przez uczestników karmniki przysłużą się naszym skrzydlatym mieszkańcom, gdy nadejdzie już zima. TGL OTOP składa podziękowania Nadleśnictwu Turek za organizację warsztatów oraz firmie SOD, firmie AMBRO i właścicielowi sklepu zoologicznego.

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta...

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta Czachulec

22 wrz.
Znajdź największego i pokaż jaki jesteś...

Znajdź największego i pokaż jaki jesteś "Kozak"!...

20 wrz.
OTOP Turek wspiera populację rybołowa

OTOP Turek wspiera populację rybołowa

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama