poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu
 

To już ośmy morsy z Turku uczestniczyły w Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu. Trzy dniowy festiwal przyciągnął do nadmorskiej miejscowości morsów z całej Polski, a także z zagranicy. Nie mogło zabraknąć miłośników zimowych kąpieli z Turku, którzy dumnie reprezentowali herb naszego miasta wśród innych morsów oraz turystów.

Podczas festiwalu uczestnicy mogli skorzystać z zimowych kąpieli w morzu, a następnie ogrzać swoje ciało w ciepłych baliach i saunach ustawionych na plaży. Ponadto uczestniczyli w balu morsa, podczas którego wybrano króla i królową balu spośród blisko 600 uczestników. Finał festiwalu odbył się w dniu 5 stycznia 2020 roku podczas którego wszyscy uczestnicy maszerowali jak co roku w uroczystej paradzie, która odbyła się na głównym deptaku w Kołobrzegu. Odbyła się wspólna kąpiel w spienionych wodach Bałtyku  w której uczestniczyło około 1400 osób.  Festiwal ten z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością.

reklama

Udział w festiwalu jest okazją do promocji miasta Turek, doznania niezapomnianych wrażeń podczas zimowych kąpieli w Bałtyku, a także spotkania się z morsami z innych miast i podzielenia się swoimi doświadczeniami, a także zdobycia nowych przyjaźni.

Część z uczestników Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu zapowiedziało już swój przyjazd i udział w corocznej Inwazji Morsów, która odbędzie się nad zbiornikiem wodnym w Przykonie,  w dniu 23 lutego 2020 roku. Impreza w tym wydarzeniu ponownie pozwoli morsom na utrzymanie kontaktów z innymi sympatykami zimowych kąpieli, a także jest okazją dla osób które jeszcze doznały zimowej kąpieli, aby właśnie w tym dniu spróbować swoich sił.

Materiał i fotografie nadesłane: Stowarzyszenie Morsy Turek

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu

Podobne artykuły

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019
Cross Straceńców z udziałem Stowarzyszenia...

Cross Straceńców z udziałem Stowarzyszenia Morsy Turek

06-05-2019
Wideo: 360 śmiałków bawiło się na VIII Inwazji...

Wideo: 360 śmiałków bawiło się na VIII Inwazji...

06-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama