poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowska Grupa OTOP zaprasza na Zimowe Ptakoliczenie 2020

Turkowska Grupa OTOP zaprasza na Zimowe Ptakoliczenie 2020
 

Od 16 lat w ostatni weekend stycznia odbywa się Ogólnopolska Akcja liczenia ptaków. Została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii w 1979 r. Dzięki społecznym obserwacjom naukowcy pozyskują bardzo ważne dane, pozwalające śledzić zmiany w liczebności zimujących ptaków i podejmować działania ochronne.

Podobnie jak w latach ubiegłych także w tym roku prężnie działająca Turkowska Grupa Lokalna - OTOP zaprasza na Ogólnopolskie Zimowe Ptakoliczenie 2020 w naszym mieście.Już w najbliższą sobotę 25 stycznia br. wszyscy miłośnicy ptaków spotkają się o godz.10.00 w Parku Miejski im. Żerminy Składkowskiej przy głównym wejściu (od strony kościoła).

reklama

W programie tegorocznego Ptakoliczenia znajdziemy m.in.  spacer po parku oraz liczenie gatunków ptaków. Organizatorzy zapewniają przyjazną atmosferę, przewodnictwo członków Turkowskiej Grupy Lokalnej OTOP oraz lornetki. Prosimy o dostosowanie stroju do pogody i zabranie notatnika i długopisu.

 

Turkowska Grupa OTOP zaprasza na Zimowe Ptakoliczenie 2020

Podobne artykuły

OTOP Turek wspiera populację rybołowa

OTOP Turek wspiera populację rybołowa

7 lip.
Obrączkowanie rybitw i montaż tabliczek na...

Obrączkowanie rybitw i montaż tabliczek na wyspie na...

1 lip.
Weekend z OTOP: Jerzyk (Apus apus) - ptak...

Weekend z OTOP: Jerzyk (Apus apus) - ptak przestworzy

25 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama