środa 26 luty 2020

Bogumiła, Eweliny, Mirosława

reklama

Obchody 75. rocznicy wyzwolenia Turku spod okupacji.

Obchody 75. rocznicy wyzwolenia Turku spod okupacji. - foto: UM Turek
foto: UM Turek 

Wczoraj dnia 21 stycznia odbyły się obchody 75. rocznicy wyzwolenia Turku spod okupacji hitlerowskliej. O godzinie 12:00 przed pomnikiem „Nigdy Więcej Wojny” zebrały się delegacje, które złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. 

W południe tradycyjnie przy pomniku „Nigdy Więcej Wojny” zebrali się przedstawiciele szkół, zakładów pracy, samorzadów organizacji i stowarzyszeń. Na początku głos zabrał Bartosz Stachowiak. Dyrektor turkowskiego muzeum powitał wszystkich zebranych. Nie zabrałko hymnu w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku.

reklama

W uroczystości uczestniczyła również Jolanta Świeca – przedstawicielka Wojewody Wielkopolskiego, ktora pochodzi z Turku. Odczytala list Łukasza Mikołajczyka napisany na tę okazję do władz miasta. Wojewoda twierdzi, że jesteśmy prawdobodpobnie ostatnim pokoleniem, które może osoboście podziękować bohaterom II wojny światowej za odwagę i niezłomność.

Podobne artykuły

Srebrne i Złote Gody w Brudzewie.

Srebrne i Złote Gody w Brudzewie.

5 st.
80. rocznica przejścia ZHP do konspiracji

80. rocznica przejścia ZHP do konspiracji

28-09-2019
Rusza IV edycja programu BohaterON - wyślij...

Rusza IV edycja programu BohaterON - wyślij swoją...

29-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama