środa 23 września 2020

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Rewolucja w parkowaniu. Nadchodzi era parkomatów i płacenia w aplikacji.

Rewolucja w parkowaniu. Nadchodzi era parkomatów i płacenia w aplikacji. - foto: Turek.net.pl
foto: Turek.net.pl 

Najpóźniej 1 marca br. planowane jest uruchomienie nowego systemu pobierania opłat w płatnej strefie parkowania w Turku. W poniedziałek 10 lutego rozpoczęła się instalacja parkomatów przez firmę APCOA. Z centrum miasta zniknął inkasenci a pojawi się 14 parkomatów.

W grudniu 2019 roku zakończyła się umowa pomiędzy Urzędem Miasta w Turku a firmą lokalną obsługującą płatną strefę parkowania w centrum. Od 2020 roku za obsługę płatnego parkowania będzie odpowiadać Spółka APCOA Parking Polska, która złożyła ofertę na instację systemu parkomatrów. Wg nowych zasad każdy parkujący zobligowany będzie do wniesienia opłaty gotówką lub kartą płatniczą za pomocą wspomianych parkomatów, podając przy tym numer rejestracyjny pojazdu. Ułatwieniem będzie możliwość opłacenie postoju przy pomocy aplikacji instalowanej w telefonie. Bez potrzeby drukowania i prezentowania biletu z parkomatu za szybą pojazdu, kierowca wniesie opłatę przez aplikację, która automatycznie zostanie zarejestrowana w bazie danych wraz numerem rejestracyjnym pojazdu i terminem postoju. Jak informuje z-ca Burmistrza ds. gospodarczych Joanna Misiak-Kędziora, taka forma opłacania usługi powinna przypaść do gustu młodszym mieszkańcom. Na chwilę obecną trwa jeszcze wybór operatora płatności za pomocą kart płatniczych.

reklama

Grupa APCOA PARKING jest wiodącym operatorem parkingów z ponad 45-letnim doświadczeniem w branży. Grupa zatrudnia 5 tys. pracowników i zarządza ok. 1,5 mln miejsc parkingowych w ponad 9.500 obiektach na terenie 13 europejskich krajów. Spółka APCOA Parking Polska zarządza infrastrukturą parkingową w miastach, tj. parkingami i strefami płatnego parkowania, a także jest operatorem parkingów przy szpitalach, biurowcach, hotelach i centrach handlowych.

W związku z "przesiadką" na parkomaty nie zmienią się stawki za parkowanie. Tak jak dotychczas za godzinę postoju zapłacimy dwa złote a za pół godziny złotówkę. Firma APCOA Parking Polska przewiduje także uruchomeinie biura obsługi klienta oraz zatrudnienie dwóch kontrolerów.

Podobne artykuły

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30 czerw.
Start parkomatów w Turku od 4 maja

Start parkomatów w Turku od 4 maja

30 kw.
Wideo: Ukryte Skarby w Turku - reportaż w TVP3...

Wideo: Ukryte Skarby w Turku - reportaż w TVP3 Poznań

22-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama