piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Ruszyła rekrutacja do szkół i przedszkoli w Turku

Ruszyła rekrutacja do szkół i przedszkoli w Turku
 

Ruszyła rekrutacja do sześciu przedszkoli i trzech szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Turek. Miejskie jednostki oświatowe są gotowe na przyjęcie wszystkich dzieci z danych roczników, zamieszkujących na terenie Turku.

Mieszkający w Turku rodzice dzieci z rocznika 2017 mogą skorzystać z jednego z sześciu przedszkoli samorządowych. Każde z nich oferuje atrakcyjne zajęcia, a ich lokalizacja na terenie całego miasta sprawia, że łatwo wybrać przedszkole w bliskiej odległości. Miejskie przedszkola są w stanie przyjąć od września 2020 r. wszystkich trzylatków, mieszkujących w Turku.

reklama

Natomiast trzy miejskie szkoły podstawowe są gotowe na przyjęcie blisko 250 mieszkających w Turku 7-latków. Szkoły oferują, poza programem podstawowym, naukę drugiego języka obcego, zajęcia pływackie na basenie i inne. Turkowskie podstawówki od lat osiągają wysokie wyniki w testach uczniów, które plasują je w wielkopolskiej czołówce.

Rodzice z Turku wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli i szkół mogą składać do 13 marca 2020 r. Zasady, kryteria i terminy rekrutacji regulują zarządzenia: Zarządzenie nr 23/2020 Burmistrza Miasta Turku z dnia 31 stycznia 2020 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolony 2020/20201, w tym terminy składania dokumentów do publicznych przedszkoli i klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Turek oraz Uchwała nr XXIX/255/17 Rady Miejskiej Turku z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Turek i dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów oraz terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2017/2018.

Wykaz placówek edukacyjnych można znaleźć na stronach Urzedu Miasta Turek.

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja...

Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja do ZST rozpoczęta!

28 maj.
Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza...

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły...

28 maj.
Drzwi Otwarte w ZST 2024. Zobacz jak fajnie...

Drzwi Otwarte w ZST 2024. Zobacz jak fajnie jest w Technikum!

1 maj.
Majowe Święta w Przedszkolu  Krasnala Hałabały

Majowe Święta w Przedszkolu Krasnala Hałabały

30 kw.
Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na...

Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na sportowo

13 kw.
Czym się różni szkoła prywatna od publicznej?

Czym się różni szkoła prywatna od publicznej?

29 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama