czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Warsztaty kulinarne z Patrykiem Dziamskim w ZST

Warsztaty kulinarne z Patrykiem Dziamskim w ZST - fot. ZST Turek
fot. ZST Turek 

10 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „ Ryby i owoce morza”, podczas których uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem szefa kuchni Patryka Dziamskiego - uczestnika 4. edycji programu Top Chef, managera kuchni  Kina Kulinarnego Transatlantyk, właściciela  Dziamski Culinary Studio oraz Dziamski Concept Rest - oraz jego współpracownika pana Pawła Jurczaka.

Zadania realizowane podczas odbywających się warsztatów były nie lada wyzwaniem dla młodzieży, bowiem nie każdego dnia przygotowuje się: udon z krewetkami, tatar z łososia, krewetki w pomidorach, czarny makaron z krewetkami, krewetki w zielonym curry oraz sandacza i łososia podawanego z purre z pietruszki, kolendry i limonki.

reklama

Warsztaty kulinarne prowadzone przez Patryka Dziamskiego oraz Pawła Jurczaka były świetną okazją, by zgłębić tajniki kuchni i opanować kilka przydatnych umiejętności. Podczas spotkania młodzi adepci sztuki kulinarnej dowiedzieli się m.in.: jak łączyć ze sobą produkty, jak je przyprawiać, żeby wydobyć i podkreślić smak przyrządzanych potraw, na co zwracać uwagę przy ocenie świeżości i jakości produktu, a także jak prawidłowo przechowywać i obrabiać owoce morza i ryby, aby  zapobiec marnotrawieniu produktów.

Uczniowie nauczyli się  również komponować i prezentować dania tak, aby były nie tylko atrakcyjne dla klienta, ale również rentowne dla restauracji.

Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy i życzymy kulinarnych inspiracji w tworzeniu nowych potraw.

reklama

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Marzena Maćków, Ilona Wieczorek i Karolina Łajdecka.

Podobne artykuły

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim....

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim....

11 sierp.
Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

Wakacyjne spotkanie z ceramiką w Muzeum

28 lip.
Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na...

Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na wakacyjne...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama