środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Licealiści i samorządowcy wsparli Wiktora Bergandego koncertem i licytacjami

Licealiści i samorządowcy wsparli Wiktora Bergandego koncertem i licytacjami - fot. Powiat Turecki
fot. Powiat Turecki 

W piątek 14 lutego całe Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku zaangażowało się w pomoc dla Wiktora Bergandego. Zorganizowano koncert, podczas którego zaprezentowali się licealni artyści a także przeprowadzono licytacje na rzecz Wiktora.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku nie po raz pierwszy wspierają lokalne inicjatywy charytatywne. W walentynki2020 odbył koncert i zorganizowano licytacje dla Wiktora Bergandego. Spontanicznie zorganizowana akcja młodzieży jbyła możliwa dzięki wielu darczyńcom. W koncercie i aukcjach uczestniczył także Starosta Dariusz Kałużny. Powiat Turecki który przekazał na pomoc dla Wiktora 2800 złotych zebranych ze sprzedaży cegiełek podczas Spotkania Noworocznego Powiatu Tureckiego.

reklama

Wiktor to uczeń II klasy Szkoły Podstawowej w Malanowie. Choroba, z którą Wiktor walczy jest nazywana klątwą Ondyny. Jest to śmiertelna choroba, która utrudnia mu codzienne życie, sprawia problemy z oddychaniem. Gdy tylko zaśnie przestaje oddychać dlatego Wiktorowi w nocy towarzyszy respirator.  Jest jednak coś co pomogłoby chłopakowi w życiu codziennym i jest to operacja wszczepienia symulatora przepony.

fot. Powiat Turecki

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.
Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama