czwartek 09 kwietnia 2020

Mai, Marcelego, Wadima

reklama

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem kontrowersji uchwalonego budżetu

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem kontrowersji uchwalonego budżetu
 

Odrzucone poprawki opozycji do budżetu państwa, słynny gest posłanki Lichockiej – te tematy górowały podczas dzisiejszej konferencji posła Platformy Obywatelskiej, Tomasza Nowaka.

Poseł Nowak nie szczędził słów na temat niedawnej sytuacji z sejmu, określając uchwalony budżet państwa jako „budżet oszustwa”.  Wymienił poprawki złożone przez Platformę Obywatelską, m.in. 2,5 miliarda na walkę z rakiem, 15% podwyżki dla nauczycieli, wymianę 600 tysięcy tzw. „kopciuchów” i inne. Wszystkie poprawki zostały odrzucone, w związku z czym poseł nie kryje oburzenia. „To jest po prostu dramat” – tymi słowami treściwie komentuje poseł wpływ programu socjalnego 500+, podkreślając przykład podwyżek cen w sklepach w związku z inflacją, która zdaniem posła Nowaka zaczyna zagrażać wszystkim transferom społecznym.  

reklama

Podczas konferencji nie mogło zabraknąć głośnej w ostatnich dniach akcji związanej bezpośrednio z  gestem wykonanym przez jedną z posłanek Prawa i Sprawiedliwości, Joannę Lichocką. Miał on miejsce w dzień uchwalania budżetu państwa, a w związku z tym przyznania 2 miliardów dla Telewizji Polskiej. „PiS tryumfuje gestem posłanki Lichockiej, triumfuje nad tym, że nie przeznacza 2 miliardów na onkologię, a przeznacza na telewizję publiczną” – mówił z wyrzutem poseł Nowak. Przypomniał o dzisiejszej wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy w Turku, przy okazji nie kryjąc nadziei i zwracając się bezpośrednio, by Prezydent zawetował ustawę o radiofonii. Poseł Nowak podsumował odrzucenie poprawki na temat 2 miliardów złotych słowami: „Dramat w służbie zdrowia jest i też jest ten dramat w Turku”.

Podobne artykuły

Zaostrzenie ograniczeń w Polsce w obliczu pandemii

Zaostrzenie ograniczeń w Polsce w obliczu pandemii

31 mrz.
Kolejne zaostrzenie kwarantanny w Polsce

Kolejne zaostrzenie kwarantanny w Polsce

24 mrz.
Wideo: Konferencja Lewicy z udziałem Posła...

Wideo: Konferencja Lewicy z udziałem Posła Tadeusza...

14 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama