Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST

Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST - fot. ZST Turek
fot. ZST Turek 

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz zostali wprowadzeni w świat najnowocześniejszego cukiernictwa, uczestnicząc  w warsztatach gastronomicznych pod hasłem „Desery klasyczne i monoporcje”. Kulinarnych inspiracji dostarczyli: szef kuchni restauracji AQUA RESTURANT Jan Nawrocki i jego współpracownik Marek Szlosarczyk. Aqua Restaurant to autorski gastronomiczny projekt w bezpośrednim sąsiedztwie uniejowskich term. 

Jan Nawrocki swoją zawodową karierę rozpoczął w Hotelu Remes Sport’s & Spa w Opalenicy, a doświadczenie zdobywał w prestiżowych poznańskich restauracjach. Zanim rozpoczął pracę w Uniejowie, zajmował stanowisko szefa kuchni w restauracji Miodova Restaurant, położonej na krakowskim Kazimierzu.

reklama

Mistrzowie kulinarni wraz z młodzieżą - wykorzystując najlepsze polskie i lokalne produkty - przygotowali  w czasie spotkania unikatowe cukiernicze aranżacje nawiązujące do tradycji naszego regionu. Młodzi kucharze podczas warsztatów nabyli umiejętności temperowania czekolady, przygotowywania musów, kremów, żelek, składania monoporcji, dekorowania w stylu „glacage”, pracy z surową masą serową oraz łączenia kompozycji smakowych.

Zwieńczeniem spotkania była degustacja wcześniej przygotowanych deserów klasycznych i monoporcji, takich jak: mus czekoladowy z glacage, leśna ostrężyna, domowa chałwa, sernik brulle. Adepci sztuki kulinarnej otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach oraz upominki ufundowane przez Aparthotel.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Marzena Maćków, Ilona Wieczorek i Karolina Łajdecka.

reklama

źródło: ZST Turek

Podobne artykuły

"Emocje w równowadze" - warsztaty dla młodzieży w...

z wczoraj
443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.

"Kadr na Powiat Turecki" - prezentacja konkursowych...

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama