wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST

Warsztaty najnowocześniejszego cukiernictwa w ZST - fot. ZST Turek
fot. ZST Turek 

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz zostali wprowadzeni w świat najnowocześniejszego cukiernictwa, uczestnicząc  w warsztatach gastronomicznych pod hasłem „Desery klasyczne i monoporcje”. Kulinarnych inspiracji dostarczyli: szef kuchni restauracji AQUA RESTURANT Jan Nawrocki i jego współpracownik Marek Szlosarczyk. Aqua Restaurant to autorski gastronomiczny projekt w bezpośrednim sąsiedztwie uniejowskich term. 

Jan Nawrocki swoją zawodową karierę rozpoczął w Hotelu Remes Sport’s & Spa w Opalenicy, a doświadczenie zdobywał w prestiżowych poznańskich restauracjach. Zanim rozpoczął pracę w Uniejowie, zajmował stanowisko szefa kuchni w restauracji Miodova Restaurant, położonej na krakowskim Kazimierzu.

reklama

Mistrzowie kulinarni wraz z młodzieżą - wykorzystując najlepsze polskie i lokalne produkty - przygotowali  w czasie spotkania unikatowe cukiernicze aranżacje nawiązujące do tradycji naszego regionu. Młodzi kucharze podczas warsztatów nabyli umiejętności temperowania czekolady, przygotowywania musów, kremów, żelek, składania monoporcji, dekorowania w stylu „glacage”, pracy z surową masą serową oraz łączenia kompozycji smakowych.

Zwieńczeniem spotkania była degustacja wcześniej przygotowanych deserów klasycznych i monoporcji, takich jak: mus czekoladowy z glacage, leśna ostrężyna, domowa chałwa, sernik brulle. Adepci sztuki kulinarnej otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach oraz upominki ufundowane przez Aparthotel.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Marzena Maćków, Ilona Wieczorek i Karolina Łajdecka.

reklama

źródło: ZST Turek

Podobne artykuły

Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na...

Muzeum Miasta Turku zaprasza serdecznie na wakacyjne...

30 czerw.
Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama