sobota 04 kwietnia 2020

Benedykta, Izodory, Wacławy

reklama

Diecezja Włocławska zmienia zasady pełnienia posługi duszpasterskiej w związku wprowadzeniem stanu epidemii

Diecezja Włocławska zmienia zasady pełnienia posługi duszpasterskiej w związku wprowadzeniem stanu epidemii
 

W związku z wprowadzeniem w dniu 20 marca br. w godzinach wieczornych stanu epidemii na terenie całego kraju, biskup włocławski Wiesław Mering wydał kolejne zarządzenie, w którym dostosowuje zasady pełnienia posługi duszpasterskiej na terenie Diecezji Włocławskiej do aktualnej sytuacji. Zarządzenie wchodzi w życie w niedziele 22 marca.

Dokument zmienia zasady sprawowania pogrzebów, posługi chorym, udzielania chrztów czy celebracji sakramentu małżeństwa. Zawiesza posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Doprecyzowuje zasady sprawowania Mszy świętej oraz sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi świętej). Odwołuje wszelkie celebracje poza świątyniami, w tym Drogi Krzyżowe ulicami miast i wsi oraz Ekstremalne Drogi Krzyżowe.

reklama

W dokumencie czytamy, że należy policzyć osoby wchodzące do kościoła. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania sobie rąk. Pomimo stanu epidemii, kościół nie rezygnuje jednak z podawania komunii do ust. " Nikomu jednak nie można nakazywać przyjęcia Komunii Świętej na rękę, można tylko do tego zachęcać" - czytamy w dokumencie biskupa.
 
Biskup Włocławski zachęca do organizowania możliwości indywidualnego nawiedzenia kościoła, adoracji Najświętszego Sakramentu, indywidulanej spowiedzi świętej. Ponadto zachęca parafie do korzystania z możliwości, jakie dają media społecznościowe do kontaktu z wiernymi. Zarządzenia obowiązują do odwołania.

Szczegóły zarządzonych zmian można znaleźć na stronach Diecezji Włocławskiej: Kliknij tu

Podobne artykuły

Raport PSSE w Turku na dzień 4 kwietnia w...

Raport PSSE w Turku na dzień 4 kwietnia w związku z...

z dzisiaj
Bezwzględny zakaz wstępu do lasów.  Zaostrzenie...

Bezwzględny zakaz wstępu do lasów. Zaostrzenie...

z dzisiaj
Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

Komunikat Starosty Tureckiego z dnia 03.04.2020

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama