sobota 04 lipca 2020

Aureli, Malwiny, Zygfryda

reklama

Gdzie oraz jak wyrzucić zużyte maseczki i rękawiczki

Gdzie oraz jak wyrzucić zużyte maseczki i rękawiczki
 

W związku z pojawiającym się problemem zanieczyszczania miejskich ulic i chodników środkami ochrony osobistej UM Turek przypominana, gdzie należy wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki.

Jeśli jesteśmy osobami zdrowymi i korzystamy ze środków zapobiegawczych, tj. maseczek i rękawiczek ochronnych np. w miejscu pracy czy podczas zakupów w celu minimalizacji ryzyka zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, sprawa jest prosta. Jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne wyrzucamy do pojemnika lub worka na odpady zmieszane. Zanim wrzucimy je do pojemnika lub worka, powinny być dodatkowo zebrane w jeden worek.

reklama

Co zrobić z maseczkami i rękawiczkami, które były używane przez osobę na kwarantannie lub w izolacji? W przypadku odpadów, które zostały wytworzone w miejscu kwarantanny lub izolacji   należy postępować według szczegółowych wytycznych opisanych przez GIS i ministra klimatu.

Oznacza to, że osoba, która przebywa w izolacji umieszcza odpady w worku przeznaczonym na ten cel. W miarę możliwości powinna spryskać worek preparatem wirusobójczym. Worka nie należy zgniatać. Wypełnia się go maksymalnie do ¾ objętości.

Zapełniony i zawiązany worek osoba przebywająca w izolacji wystawia z pomieszczenia, w którym przebywa. Potem osoba, która odpowiada za wynoszenie odpadów, w rękawiczkach wkłada worek z odpadami do drugiego worka i szczelnie go zamyka i oznacza datę oraz godzinę zamknięcia worka. Tak zabezpieczony worek przenosi do miejsca, z którego odpady są odbierane. Wszystkie czynności wykonuje w rękawiczkach, a potem myje i dezynfekuje ręce.

reklama

Wytyczne w tej sprawie zostały opracowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, w porozumieniu w Ministerstwem Klimatu.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Kolejny duży wzrost zakażonych SARS-CoV-2. W...

Kolejny duży wzrost zakażonych SARS-CoV-2. W sobotę...

z dzisiaj
Największy wzrost zachorowań od początku...

Największy wzrost zachorowań od początku pandemii....

z wczoraj
Efekt testów w Malanowie? Jedenaście nowych...

Efekt testów w Malanowie? Jedenaście nowych...

2 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama