piątek 10 lipca 2020

Filipa, Sylwany, Witalisa

reklama

Kinga, 32-latka potrącona na Wyszyńskiego liczy na pomoc w rehabilitacji!

Kinga, 32-latka potrącona na Wyszyńskiego liczy na pomoc w rehabilitacji!
 

32-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Kia Sorento uderza z wielką siłą w młodą dziewczynę na ul Wyszyńskiego, następuje błyskawiczna akcja pomocy przechodniów, służb medycznych i strażaków. W efekcie wypadku rozległe obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne, obrzęk mózgu, uraz płuc i wątroby, liczne złamania, w tym odcinków kręgosłupa młodej turkowianki. Tym dramatycznym wydarzeniem żył cały Turek w lipcu 2019r.

Ofiarą błędu kierowcy jest Kinga Podębska – młoda dziewczyna, która przez kilka tygodni  po wypadku pozostaje w stanie krytycznym w śpiączce farmakologicznej. Dziewczyna walczy o życie i tę walkę wygrywa. Mimo licznych operacji, w tym operacji kręgosłupa nadal ma problemy z czuciem w kończynach dolnych. Kinga nie może samodzielnie siadać i chodzić. Czy zostanie skazana na życie na wózku do końca życia?

reklama

Kinga i jej rodzina nie poddają się. Jej stan może się poprawić poprzez długotrwałą i profesjonalną rehabilitację, którą dziewczyna rozpoczyna w najlepszym tego typu ośrodku w Polsce. Pojawia się jednak problem finansowy.

Obecnie poddaję się intensywnej rehabilitacji w jednym z najlepszych Ośrodków w Polsce ( Rehamed - Center w Tajęcinie ) . Miesięczna rehabilitacja i pielęgnacja w tej placówce rehabilitacyjnej to koszt około 20 tyś. zł . Mój obecny stan wymaga kilkumiesięcznej pracy pod okiem specjalistów na wysokiej klasy sprzęcie rehabilitacyjnym .To jest jedyna szansa abym samodzielnie poruszała się .Niestety koszty rehabilitacji przewyższają moje możliwości finansowe dlatego też chciałabym prosić Was o pomoc, wsparcie finansowe.

Szansa na powrót Kingi do pełnego zdrowia staje się wielką niewiadomą. W efekcie pada pomysł na ogólnopolską akcję zbiórki funduszy na dalszą rehabilitację Kingi. Jednym z jej pierwszych etapów jest uruchomiona kilka dni temu zrzutka, w ramach której każdy może dołożyć symboliczną cegiełkę na ten cel. Na koncie Kingi jest już blisko 60 tysięcy złotych ale potrzeba dużo, dużo więcej. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy Kindze wrócić do pełni sił!

Link do zbiórki „Pomóż mi wstać na nogi” - Kinga Podębska:
https://zrzutka.pl/ckzez4

Podobne artykuły

Pomaganie przez odkręcanie - kolejna inicjatywa...

Pomaganie przez odkręcanie - kolejna inicjatywa...

7 lip.
#Hot16challenge2 w wykonaniu Scholi Ichtis

#Hot16challenge2 w wykonaniu Scholi Ichtis

5 czerw.
OSP Kawęczyn pompuje w ramach #GaszynChallenge.

OSP Kawęczyn pompuje w ramach #GaszynChallenge.

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama