sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkańcy miasta i powiatu ruszyli na wybory!

Mieszkańcy miasta i powiatu ruszyli na wybory!
 

Od godz. 7.00 w Turku i powiecie otwarte zostały lokale wyborcze. Z uwagi na obostrzenia i dłuższą procedurę oddawania głosów w wyborach, przed lokalami mogą tworzyć się kolejki, jednak na godzinę 12.00 w większości lokali w naszym powiecie takowych brak.

W Turku jest 14 obwodów wyborczych, w których głosować będzie ponad 21 tysięcy uprawnionych do głosowania mieszkańców. W całym powiecie znajduje się 58 obwodów, a łączna ilość uprawnionych do głosowania według PKW wynosi 66 304 osób. 

reklama

W odróżnieniu od Konina czy Kalisza oraz innych większych miast kraju w Turku głosowanie przebiega płynnie. Na godzinę 12.00 w wiekszości lokali nie było kolejek, ale te mogą się z pewnością pojawiać po mszach, kiedy duże grupy osób udają się, by oddać głos.

Do lokalu wyborczego należy przyjść z zasłoniętą twarzą i najlepiej z własnym długopisem. Przed wejściem czeka płyn do dezynfekcji rąk oraz członek komisji, który nadzoruje odpowiednią liczbę osób przebywających jednocześnie w lokalu. Niedzielne wybory trwają do 21.00.

Pierwsze informacje o frekwencji na godz. 12.00 dla powiatu tureckiego zostaną opublikowane przez PKW podobnie jak w latach ubiegłych około godziny 15.00. Wg PKW frekwencja w kraju na godzinę 12.00 wyniosła 24.08 proc.

Podobne artykuły

Trzy dni szczepień bez konieczności...

Trzy dni szczepień bez konieczności rejestracji....

5 lip.
Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

6 czerw.
Powiat Turecki na

Powiat Turecki na "ostatniej prostej" do...

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama