piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkańcy miasta i powiatu ruszyli na wybory!

Mieszkańcy miasta i powiatu ruszyli na wybory!
 

Od godz. 7.00 w Turku i powiecie otwarte zostały lokale wyborcze. Z uwagi na obostrzenia i dłuższą procedurę oddawania głosów w wyborach, przed lokalami mogą tworzyć się kolejki, jednak na godzinę 12.00 w większości lokali w naszym powiecie takowych brak.

W Turku jest 14 obwodów wyborczych, w których głosować będzie ponad 21 tysięcy uprawnionych do głosowania mieszkańców. W całym powiecie znajduje się 58 obwodów, a łączna ilość uprawnionych do głosowania według PKW wynosi 66 304 osób. 

reklama

W odróżnieniu od Konina czy Kalisza oraz innych większych miast kraju w Turku głosowanie przebiega płynnie. Na godzinę 12.00 w wiekszości lokali nie było kolejek, ale te mogą się z pewnością pojawiać po mszach, kiedy duże grupy osób udają się, by oddać głos.

Do lokalu wyborczego należy przyjść z zasłoniętą twarzą i najlepiej z własnym długopisem. Przed wejściem czeka płyn do dezynfekcji rąk oraz członek komisji, który nadzoruje odpowiednią liczbę osób przebywających jednocześnie w lokalu. Niedzielne wybory trwają do 21.00.

Pierwsze informacje o frekwencji na godz. 12.00 dla powiatu tureckiego zostaną opublikowane przez PKW podobnie jak w latach ubiegłych około godziny 15.00. Wg PKW frekwencja w kraju na godzinę 12.00 wyniosła 24.08 proc.

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Piątek w Klubie HDK Górnik - pobór krwi i...

Piątek w Klubie HDK Górnik - pobór krwi i wybory...

26 kw.
Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

08-12-2021
Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego....

Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego....

25-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama