piątek 10 lipca 2020

Filipa, Sylwany, Witalisa

reklama

Mieszkańcy miasta i powiatu ruszyli na wybory!

Mieszkańcy miasta i powiatu ruszyli na wybory!
 

Od godz. 7.00 w Turku i powiecie otwarte zostały lokale wyborcze. Z uwagi na obostrzenia i dłuższą procedurę oddawania głosów w wyborach, przed lokalami mogą tworzyć się kolejki, jednak na godzinę 12.00 w większości lokali w naszym powiecie takowych brak.

W Turku jest 14 obwodów wyborczych, w których głosować będzie ponad 21 tysięcy uprawnionych do głosowania mieszkańców. W całym powiecie znajduje się 58 obwodów, a łączna ilość uprawnionych do głosowania według PKW wynosi 66 304 osób. 

reklama

W odróżnieniu od Konina czy Kalisza oraz innych większych miast kraju w Turku głosowanie przebiega płynnie. Na godzinę 12.00 w wiekszości lokali nie było kolejek, ale te mogą się z pewnością pojawiać po mszach, kiedy duże grupy osób udają się, by oddać głos.

Do lokalu wyborczego należy przyjść z zasłoniętą twarzą i najlepiej z własnym długopisem. Przed wejściem czeka płyn do dezynfekcji rąk oraz członek komisji, który nadzoruje odpowiednią liczbę osób przebywających jednocześnie w lokalu. Niedzielne wybory trwają do 21.00.

Pierwsze informacje o frekwencji na godz. 12.00 dla powiatu tureckiego zostaną opublikowane przez PKW podobnie jak w latach ubiegłych około godziny 15.00. Wg PKW frekwencja w kraju na godzinę 12.00 wyniosła 24.08 proc.

Podobne artykuły

Trzy nowe zakażenia koronawirusem w powiecie...

Trzy nowe zakażenia koronawirusem w powiecie tureckim.

z dzisiaj
Dziesięć nowych zakażeń koronawirusem...

Dziesięć nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w...

z wczoraj
Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy,...

Bilans testów w Malanowie: pobrano 3913 wymazy, w...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama