czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Coraz więcej milionerów w Wielkopolsce.W powiecie tureckim jest ich 54

Ponad 3,6 tys. podatników w województwie wielkopolskim wykazało w swoich PIT-ach za 2019 rok dochód wyższy od 1 mln zł.  Większość z nich to przedsiębiorcy, którzy wybrali liniową formę opodatkowania swoich dochodów. W powiecie tureckim jest w tym roku 54 „milionerów”.

W tegorocznym rozliczeniu PIT aż 3671 podatników z województwa wielkopolskiego wykazało dochód wyższy niż 1 milion złotych. To o 399 Wielkopolan więcej, niż w roku ubiegłym. Na przestrzeni ostatnich 10 lat liczba wielkopolskich „milionerów” wzrosła ponad 3-krotnie (w rozliczeniu PIT za 2009 rok było ich 1155). 

reklama

Najwięcej - bo aż 44% - wielkopolskich „milionerów” rozlicza się w Poznaniu i powiecie poznańskim (1617 podatników). W pozostałych powiatach jest ich już zdecydowanie mniej. W czołówce pod względem liczby „milionerów” znajdują się w tym roku powiaty: ostrowski (176), kaliski wraz z miastem Kalisz (173), leszczyński wraz z miastem Leszno (146), koniński wraz z miastem Konin (138) oraz kępiński (133).
W powiecie tureckim tak wysoki dochód zadeklarowało w tym roku 54 podatników.

Zdecydowana większość – 90,1% wielkopolskich „milionerów” - rozliczało się w ramach PIT-36L. Są to zatem głównie przedsiębiorcy płacący podatek liniowy. 4,9% stanowili podatnicy rozliczający się na formularzu PIT-37 (osoby fizyczne), 2,7% – PIT-36 (działalność gospodarcza opodatkowana według skali podatkowej, najem lub dochody z pracy za granicą), a 2,3% – PIT-38 (przychody ze sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółkach).

Łączny dochód wykazany przez najzamożniejszych Wielkopolan w tegorocznym PIT to ponad 9,6 miliarda zł, a podatek należny to kwota blisko 1,7 miliarda złotych.

reklama

Liczba podatników, którzy w rozliczeniu PIT za 2019 r. wykazali dochód wyższy niż 1 milion złotych, w rozbiciu na ościenne powiaty:

  • Powiat poznański + miasto Poznań – 1617 podatników

  • Powiat koniński + miasto Konin – 138 podatników

  • Powiat kaliski + miasto Kalisz – 173  podatników

  • Powiat kolski (Koło i powiat) – 43  podatników

  • Powiat turecki (Turek i powiat) – 54 podatników

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Sprzedajesz w systemie Tax Free? Nie zapomnij o...

Sprzedajesz w systemie Tax Free? Nie zapomnij o...

20 wrz.
KAS bada opinie klientów na temat wizyty w...

KAS bada opinie klientów na temat wizyty w urzędzie...

13 sierp.
Nagrody w Loterii Szczepionkowej bez PIT

Nagrody w Loterii Szczepionkowej bez PIT

6 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama