Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach edukacyjnych Turku

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach edukacyjnych Turku - fot. UM Turek
fot. UM Turek 

O kolejnych pedagogów powiększyło się niedawno grono turkowskich nauczycieli mianowanych. Awans zawodowy uzyskały dwie osoby.

Nauczyciel mianowany to trzeci po stażyście i nauczycielu kontraktowym stopień awansu zawodowego w oświacie. Następnym jest nauczyciel dyplomowany, a ostatnim profesor oświaty. W poniedziałek, 31 sierpnia, do grona turkowskich nauczycieli mianowanych dołączyły Kamila Grzelaczyk – nauczyciel nauczania początkowego w Szkole Podstawowej numer 4 i Izabela Ogrodowicz – nauczyciel w Przedszkolu Samorządowym numer 7. Wcześniej jednak nauczyciele musieli zdać egzamin. Ich zadaniem było zaprezentowanie swojego dorobku pedagogicznego i osiągnięć, potem odpowiadanie na pytania członków komisji, w której skład weszli przedstawiciele kuratorium oświaty, władz miasta oraz eksperci z listy Ministra Edukacji.

reklama

Awans na stopień nauczyciela mianowanego oznacza nie tylko prestiż, ale też wyższe wynagrodzenia. Ale awansować nie jest łatwo. Nauczyciele muszą się dokształcać, robić kursy i szkolenia, wykazywać aktywnością w miejscu pracy. Często prowadzą koła zainteresowań, realizują nowe projekty edukacyjne. Każdy musi też zgromadzić dokumentację swoich dokonań. Na koniec każda z nauczycielek podchodziła do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. Obie panie ukończyły go z wynikiem pozytywnym.

Dopełnieniem formalności było złożenie ślubowania w obecności burmistrza Miasta Turku, przed godłem państwowym. Następnie Romuald Antosik wręczył nauczycielkom akty mianowania potwierdzające uzyskanie przez nie tytułu nauczyciela mianowanego.

 

fot. UM Tutek2
fot. UM Turek3
fot. UM Tutek4
fot. UM Tutek5

Podobne artykuły

Wyśmienita zabawa, dobre humory i goście....

Wyśmienita zabawa, dobre humory i goście....

22 wrz.
Praca czeka na dyrektora. Wiosenny wysyp...

Praca czeka na dyrektora. Wiosenny wysyp konkursów w...

25 mrz.
Czy czeka nas kryzys emigracyjny? Coraz więcej...

Czy czeka nas kryzys emigracyjny? Coraz więcej...

19 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama