poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach edukacyjnych Turku

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach edukacyjnych Turku - fot. UM Turek
fot. UM Turek 

O kolejnych pedagogów powiększyło się niedawno grono turkowskich nauczycieli mianowanych. Awans zawodowy uzyskały dwie osoby.

Nauczyciel mianowany to trzeci po stażyście i nauczycielu kontraktowym stopień awansu zawodowego w oświacie. Następnym jest nauczyciel dyplomowany, a ostatnim profesor oświaty. W poniedziałek, 31 sierpnia, do grona turkowskich nauczycieli mianowanych dołączyły Kamila Grzelaczyk – nauczyciel nauczania początkowego w Szkole Podstawowej numer 4 i Izabela Ogrodowicz – nauczyciel w Przedszkolu Samorządowym numer 7. Wcześniej jednak nauczyciele musieli zdać egzamin. Ich zadaniem było zaprezentowanie swojego dorobku pedagogicznego i osiągnięć, potem odpowiadanie na pytania członków komisji, w której skład weszli przedstawiciele kuratorium oświaty, władz miasta oraz eksperci z listy Ministra Edukacji.

reklama

Awans na stopień nauczyciela mianowanego oznacza nie tylko prestiż, ale też wyższe wynagrodzenia. Ale awansować nie jest łatwo. Nauczyciele muszą się dokształcać, robić kursy i szkolenia, wykazywać aktywnością w miejscu pracy. Często prowadzą koła zainteresowań, realizują nowe projekty edukacyjne. Każdy musi też zgromadzić dokumentację swoich dokonań. Na koniec każda z nauczycielek podchodziła do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. Obie panie ukończyły go z wynikiem pozytywnym.

Dopełnieniem formalności było złożenie ślubowania w obecności burmistrza Miasta Turku, przed godłem państwowym. Następnie Romuald Antosik wręczył nauczycielkom akty mianowania potwierdzające uzyskanie przez nie tytułu nauczyciela mianowanego.

 

Podobne artykuły

Cztery zgłoszenia o broni biologicznej w...

Cztery zgłoszenia o broni biologicznej w powiecie....

02-10-2020
Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

22-07-2020
Testy przesiewowe na obecność koronawirusa u...

Testy przesiewowe na obecność koronawirusa u...

26-05-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama