niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Zmarł Waldemar Pawlak, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 i prezes TPD

Zmarł Waldemar Pawlak, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 i prezes TPD - fot. Archiwum Prywatne Waldemara Pawlaka na FB
fot. Archiwum Prywatne Waldemara Pawlaka na FB 

W niedzielę 6 września 2020 roku, w wieku 70 lat zmarł Waldemar Pawlak - nauczyciel, społecznik, Kawaler Orderu Uśmiechu. Był znaną i cenioną osobą w Turku i powiecie, zangażowanym w działalność społeczną.

Waldemar Pawlak to wieloletni nauczyciel matematyki i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Turku. Jako nauczyciel i pedagog rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej nr 3 im Lotnictwa Polskiego w Turku w 1989 roku. W latach 1991 do 2004 (do chwili likwidacji szkoły) pełnił funkcję jej dyrektora. Jego uczniowie wielokrotnie byli laureatami olimpiad matematycznych, Kangura, Alfika i innych.  Był absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, magistrem matematyki. Od 1968 r. pracował jako nauczyciel w wielu szkołach Wielkopolski.

W latach 1994 współreaktywował Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Turku i aż do śmierci był jego prezesm.W 1994 roku utworzył Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” przy SP nr 3, który osiągał znaczące sukcesy sportowe, szczególnie w piłce siatkowej. Prowadził Młodzieżowe Koła Filatelistów w Sarbicach i w Turku. Filateliści osiągają sukcesy w dziedzinie kolekcjonerskiej nie tylko w naszym mieście, ale także w Okręgu Poznańskim.

Waldemar Pawlak jest także Kawalerem Orderu Uśmiechu, odznaczenia nadawanego za działania przynoszące dzieciom radość. Ponadto otrzymał oddznaczenia między innymi Srebrny Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal 50-lecia Polskiego Związku Filatelistów, Medal dr Henryka Jordana, Złota Odznaka za Zasługi dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Medal za Zasługi dla Sportu Szkolnego.

Wakdemar Pawlak 28 września 2020 r. skończyłby 71 lat.

źródło: Szkoła Podstawowa w Sarbicach.

Podobne artykuły

Wideo: Podsumowanie 20-lecia CTIF i MDP w...

Wideo: Podsumowanie 20-lecia CTIF i MDP w gminie...

29-01-2016
Kawęczyn: Z prezesem Pawlakiem świętowali...

Kawęczyn: Z prezesem Pawlakiem świętowali XX-lecie...

27-01-2016
Początek wakacji w naukowym nastroju

Początek wakacji w naukowym nastroju

30-06-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama