sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Nadleśnictwo Turek. Po raz drugi sadzimy z prezydentem

Nadleśnictwo Turek. Po raz drugi sadzimy z prezydentem
 

Już w piątek, 18 września, w Nadleśnictwie Turek, podobnie jak w całej Polsce, rozdawane będą sadzonki drzew. Dzięki akcji w naszym powiecie posadzonych zostanie 2200 drzew. Zapraszamy do udziału w akcji uczniów, przedstawicieli samorządów, zakładów pracy, organizacji i instytucji oraz osoby prywatne.

Akcję #sadziMy zainaugurowała przed dwoma laty para prezydencka. Jest ona realizowana przy współpracy z Lasami Państwowymi. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na Huragan Stulecia, do którego doszło w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku. Silny wiatr, w porywach osiągający prędkość 150 kilometrów na godzinę połamał i wywrócił miliony drzew na powierzchni około 70 tysięcy hektarów w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby. Nadleśnictwo Rytel ucierpiało najbardziej. Tam uszkodzeniu uległo aż dwie trzecie jego powierzchni. W obozie harcerskim w okolicach wsi Suszek pod upadającymi sosnami zginęły dwie dziewczynki. Dzięki staraniom leśników z Lasów Państwowych po kataklizmie uprzątnięto już ponad 90 procent ogromnego obszaru. Pracowało przy tym ponad 1200 leśników i około 4000 pracowników kilkuset prywatnych firm usług leśnych. Prace porządkowe ukończone zostaną w tym roku. Na terenach poklęskowych leśnicy planują posadzenie blisko 220 milionów drzew.

reklama

Na potrzeby tegorocznej akcji #sadziMy do 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych trafi milion sadzonek, które będzie można odebrać już w piątek 18 września. Nadleśnictwo Turek otrzyma 2200 małych drzewek. Zapraszamy do udziału w szlachetnej inicjatywie uczniów, przedstawicieli samorządów, zakładów pracy, instytucji i organizacji oraz osoby fizyczne.

Podobne artykuły

W Nadleśnictwie Turek ruszył kolejny Konkurs...

W Nadleśnictwie Turek ruszył kolejny Konkurs...

8 wrz.
Wideo: Rodzina Turków pod Łodzią. W ciągu kilku...

Wideo: Rodzina Turków pod Łodzią. W ciągu kilku dni...

22 sierp.
Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz

Śmiecisz - płacisz! Śmiecisz - sprzątasz

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama