wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Akcja #sadziMY w Szkole Podstawowej nr 5

Akcja #sadziMY w Szkole Podstawowej nr 5
 

Od samego rana 18 września 2020 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 we współpracy z Nadleśnictwem Turek przyłączyła się do akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Zachęcając do udziału w prezydenckiej akcji Agata Kornhauser-Duda podkreślała : „Las to nasze wspólne dobro, to niezbędny czynnik równowagi ekologicznej, to czyste powietrze, to jakże ważna dzisiaj retencja wody, a także miejsce, w którym możemy odpocząć od miejskiego zgiełku. O czym wielu z nas przekonało się podczas pandemii. Właśnie dlatego musimy wszyscy dbać o lasy. Chcielibyśmy, żeby ta troska o las była czymś powszechnym. By jak najwięcej osób włączało się w akcje sadzenia i sprzątania lasu”

reklama

Sadzonki otrzymane od leśników zostały rozdane uczniom i mieszkańcom Turku, którzy wyrazili chęć zasadzenia drzewka. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkie drzewka znalazły swoich nowych właścicieli.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

"Piątka" na piątkę. Laureaci i finaliści...

4 kw.
Uczniowie

Uczniowie "Piątki" w drodze po mandat posła Sejmu...

2 kw.
Wystartowała rekrutacja do szkół podstawowych w...

Wystartowała rekrutacja do szkół podstawowych w Turku.

4 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama