Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowska solidarność czyli lokalne firmy wspierają poszkodowanych po wybuchu na Wyszyńskiego

Turkowska solidarność czyli lokalne firmy wspierają poszkodowanych po wybuchu na Wyszyńskiego
 

Wybuchem gazu z 29 września w bloku przy ul. Wyszyńskiego żył cały Turek, a relacje z miejsca tragedii przekazywały najważniejsze serwisy informacyjne w kraju. Od tego czasu, z uwagi na zniszczenia, mieszkańcy 9 lokali znajdujących się w bloku nie mogą wrócić do swoich mieszkań. W pomoc poszkodowanym zaangażowały się instytucje miejskie, w tym Turecka Izba Gospodarcza, na apel której odpowiedziało wiele lokalnych firm.

Dziewięć mieszkań znajdujących się na drugim, trzecim i czwartym piętrze zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie może zostać użytkowanych. Lokale wymagają poważnych napraw. W związku z tym z inicjatywą pomocy wyszła Turecka Izba Gospodarcza, która zaapelowała do turkowskich firm o wsparcie dla poszkodowanych. Na apel odpowiedziały głównie firmy o profilu budowlanym jak np. BRAMTUR oferujący nieodpłatnie drzwi czy panele podłogowe, firma PINUS i PAPIRUS zaoferowały poszkodowanym sprzedaż asortymentu bez marży. Z kolei pomoc w usługach transportowych zaoferował Jacek Wzorek. Pomoc zadeklarowały także SUNGARDEN, UNION-KNOPF, ELEKTROKABEL oraz Kancelaria Marka Sawickiego.

reklama

Akcja pomocy turkowskich firm napotkała jednak problem natury prawnej. Z uwagi na przepisy RODO, administrator danych związanych z lokatorami nie może przekazać ich bezpośrednio do Tureckiej Izby Gospodarczej. W tym celu wystosowano pismo do PGKiM z prośbą o przekazanie osobom zainteresowanym czyli poszkodowanym w wybuchu prośby o kontakt z TIG.

- Dzisiaj wychodzi od nas pismo adresowane do Prezesa PGKiMu, z prośbą o przekazanie poszkodowanym mieszkańcom informacji by zgłaszali się do Izby, gdzie dowiedzą się na jakiego rodzaju wsparcie mogą liczyć. Na tę chwilę nie posiadamy danych poszkodowanych rodzin. Byśmy mogli zaoferować im pomoc musimy uzyskać przede wszystkim informację o ich potrzebach. Posiadamy listę zgłoszonych deklaracji wsparcia przez przedsiębiorców zrzeczonych w TIG.  Dlatego też zapraszamy poszkodowanych mieszkańców o zgłaszanie się bezpośrednio do biura Tureckiej Izby Gospodarczej, ul. Żeromskiego 37 w Turku - informuje Monika Kozłowska.

Pomocy nigdy nie za wiele. Podmioty gospodarcze z powiatu tureckiego, które pragną pomóc poszkodowanym mieszkańcom nadal mogą zgłaszac się do TIG. Przypominamy także o trwającej zbiórce pod adresem https://zrzutka.pl/n2gtjn

Podobne artykuły

Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z...

Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z Dobrej...

25 sierp.
Hufiec ZHP Turek na pomoc Ukrainie. Harcerze...

Hufiec ZHP Turek na pomoc Ukrainie. Harcerze...

25 lt.
Pomoc dla mieszkańca gminy Kawęczyn. Guz...

Pomoc dla mieszkańca gminy Kawęczyn. Guz wątroby...

15 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama