poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

"O roślinach wśród roślin" - lekcja przyrody w "Pachnącej kwiaciarni"

 

W dniach 16 i 17 listopada uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku odbyli wirtualne lekcje przyrody w kwiaciarni.

Tematem lekcji były rośliny wokół nas. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto uprawiać rośliny doniczkowe i o czym należy pamiętać, pielęgnując rośliny. Dzieci miały możliwość obejrzenia i poznania różnych roślin doniczkowych, takich jak paprotka, fikus, aloes, patyczak, sansewieria, skrzydło kwiat i juka . Z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o patyczaku i geranium. O tej ostatniej roślinie dowiedziały się, że jest to roślina lecznicza, a także wykorzystywana w kosmetyce.

reklama

Czwartoklasiści dowiedzieli się, że rośliny oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji, na przykład prezentowana paprotka i sansewieria. Dzieci zachwycone były ilością i różnorodnością zgromadzonych kwiatów.

Właścicielce kwiaciarni, pani Annie dzieci zadały mnóstwo pytań, na każde z nich uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Kwiaciarka podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą na temat roślin doniczkowych. Podpowiedziała dzieciom, że każdy kupiony kwiatek ma etykietę, na której krótko są napisane, jakie wymagania ma roślina oraz, że warto poczytać, np. w Internecie, jakie zakupiona roślina ma wymagania, aby wiedzieć, jak się nią opiekować tak, aby odwdzięczyła się swoim pięknem.

Pani Ania zdradziła dzieciom tajemnicę, że kwiatki doniczkowe potrafią różne rzeczy komunikować. Służą do tego liście, które usychają i opadają albo żółkną.

reklama

Na koniec dzieci poznały kilka zasad, o których należy pamiętać, decydując się na uprawę kwiatów doniczkowych. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy kwiat ma swoje wymagania dotyczące rodzaju gleby, ilości światła i zapotrzebowania na wodę. Roślin nie należy przelewać ani przesuszać

Pani kwiaciarka zaprezentowała też roślinę cytrusową - mandarynkę i roślinę egzotyczną - bananowca, które są niesamowicie efektowne, ale nie są łatwe w domowej uprawie.

Być może wizyta w kwiaciarni zachęci dzieci, choć odrobinę do tego, by pokusić się o posiadanie własnego kwiatka w swoim pokoju. Może to będzie któraś z roślin poznana podczas niezwykłej lekcji przyrody w kwiaciarni pani Anny, której serdecznie dziękujemy za uchylenie rąbka tajemnicy o kwiatach.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

 Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej...

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej nr1

z dzisiaj
Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka "Na sportowo i wesoło" w Szkole...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama