poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Zniszczono świąteczne ozdoby na pl. Wojska Polskiego

Zniszczono świąteczne ozdoby na pl. Wojska Polskiego
 

Każdego roku Urząd Miasta w Turku ozdabia na czas Świąt Bożego Narodzenia miasto, aby było piękniej, a świecące ozdoby tworzyły klimat, ciesząc małych i dużych. Niestety, nie wszyscy to doceniają. W tym roku już kolejny raz doszło do zniszczenia ozdób. Akt wandalizmu uchwyciła kamera monitoringu.

-Jesteśmy zdania, że wszyscy powinniśmy dbać o wygląd naszego Miasto. Nie możemy zgadzać się na niszczenie lamp ulicznych, koszy na śmieci, ławek, a ostatnio także ozdób świątecznych - czytamy w komunikacie UM Turek

reklama

W czwartkowe popołudnie, 17 grudnia 2020 r. na Pl. Wojska Polskiego doszło do kolejnego już w tym miesiącu aktu wandalizmu przy choince. Tym razem ktoś skutecznie wyrwał pompony od świecących czapeczek przy choince, wraz z kablem elektrycznym będącym pod napięciem. Zdarzenie zostało nagrane przez kamerę monitoringu. Na nagraniu widać, jak dwie kilkunastoletnie dziewczyny niszczą świecące pompony czapek. Nagranie wraz ze zgłoszeniem dokonania przestępstwa zniszczenia mienia zostało przekazane turkowskiej policji.

W tym miesiącu to już kolejny akt wandalizmu na ozdobach świątecznych. Pompony choinki już wcześniej ktoś zniszczył, próbując się na nich bujać. Ponadto notorycznie kradzione są bombki z choinek ustawionych na deptaku ul. Kaliskiej. Czy jest jeszcze sens dekorowania miasta na święta? Ozdoby sporo kosztują, a jeszcze są rozkradane i niszczone.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Sukces akcji

Sukces akcji "Świąteczna Paczka dla Seniora"....

7 st.
Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu...

Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu...

28-12-2020
Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w...

Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w Gminnym...

28-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama