Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

13°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania

W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku przystąpiła do projektu KODUJ_PRO, w ramach którego będzie bezpłatnie wypożyczać swoim użytkownikom dostęp do kursów programowania w językach Python i SQL. Kursy realizowane są poprzez platformę Liga Niezwykłych Umysłów stworzoną przez polską firmę Soft Power z Wrocławia. Współautorem projektu jest, wspierająca biblioteki, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby otrzymać dostęp do jednego z kursów trzeba załóż swoje indywidulane konto na platformie LNU. Następnie, w celu wypożyczenia licencji należy skontaktować się z turkowską biblioteką – można zrobić to na trzy sposoby osobiście, przychodząc do Wypożyczalni Multimedialnej (ul. Dworcowa 5), telefoniczne. dzwoniąc pod numer tel. 63 2785134 w 16 lub mailowo, pisząc na adres biblioteka@turek.net.pl

reklama

Jeżeli licencja na wybrany kurs nie będzie wypożyczona, bibliotekarz MBP w Turku opiekujący się platformą, przydzieli dostęp pozwalający na bezpłatne korzystnie przez trzy tygodnie z wybranego kursu.

Platforma LNU: https://www.lnu.org.pl/, stworzona przez Soft Power sp. z o.o., jest profesjonalnym narzędziem do nauki programowania, nagrodzonym złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020. Zawiera kursy programowania i obsługi baz danych w językach C++, Python, Java i SQL. Dzięki zawartej w niej wiedzy, automatycznej i natychmiastowej ocenie rozwiązań użytkowników oraz dostępie do pomocy konsultantów, umożliwia samodzielną naukę programowania od podstaw, a także wspomaga prowadzenie zajęć stacjonarnych oraz zajęć prowadzonych online z tego zakresu.

materiał prasowy nadesłany

W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania

Podobne artykuły

"Emocje w równowadze" - warsztaty dla młodzieży w...

1 sierp.
Uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejsko-...

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejsko- Gminnej...

2 lip.
Letnia Szkółka Robotyki w bibliotece miejskiej

Letnia Szkółka Robotyki w bibliotece miejskiej

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama