niedziela 27 listopada 2022

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Akcja "Wyjątkowa skarpetka" w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku

Wideo: Akcja
 

Uczniowie wraz z nauczycielami Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Zespole Placówek Edukacyjno -Wychowawczych w Turku włączyli się do akcji organizowanej przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie pod hasłem "Wyjątkowa skarpetka".

Dzień 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Skarpetki stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności możemy w pełni cieszyć się życiem. W ramach tej akcji nasi uczniowie dowolną technika ozdobili papierowe skarpetki, które potem zostały wycięte i zawieszone na sznurku.

reklama

Sznurek przygotowany przez podopoiecznych SOSW w Turku mierzył 21,60 metrów. Hymnem przewodnim przedsięwzięcia była piosenka M. Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są”. Piosenkę tą wykonała Julka z klasy pierwszej wraz z panią Moniką Radosz. Zachęcamy wszystkich, aby 21 marca założyć dwie kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Akcję w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym koordynowały Agnieszka Krzyżanowska i Monika Radosz.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Rockowe szaleństwa na Międzyośrodkowym...

Rockowe szaleństwa na Międzyośrodkowym Festiwalu...

22 list.
Na Mini Olimpiadzie pokonywali ogromne bariery....

Na Mini Olimpiadzie pokonywali ogromne bariery....

21 list.
123 lata walki o niepodległość. Uroczysta...

123 lata walki o niepodległość. Uroczysta Akademia w...

10 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama