wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

22°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w sportowym wyzwaniu. Pokonali 3949 km!

Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w sportowym wyzwaniu. Pokonali 3949 km!
 

W sobotę 15 maja Stowarzyszenie Kopernik Plus i Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku wyzwała na pojedynek całą społeczność turkowskiej „jedynki”. Celem rywalizacji było propagowanie zdrowego trybu życia, integrowanie społeczności szkolnej SP1, a przede wszystkim wsparcie uczniów i nauczycieli w powrocie do nauczania stacjonarnego.

Przez 9 dni, nie zważając na pogodę, uczestnicy prześcigali się w ilości zrobionych kilometrów w trzech kategoriach: chód, bieg i rower. Największą popularnością cieszył się chód, następnie rower i na końcu bieganie. Łącznie pokonaliśmy 3949 km! Taki wynik napawa dumą!

reklama

Dystans 3949 km oznacza, że:

  • uczestnicy okrążyliby całą Polskę wzdłuż granic (3511km) plus jeszcze z powrotem wzdłuż wybrzeża, ze względu na ładne widoki 440 km!
  • pokonaliby Europę z północy na południe (3907 km)!
  • dotarliby w linii prostej na Grenlandię!
  • odwiedziliby wyspy Azory na Atlantyku!
  • zdobyliby Everest (wejście + zejście) ponad 223 razy!

Ostatecznie uczniowie okazali się niepokonani w każdej kategorii!  Poniższa tabela przedstawia szczegółowe wyniki zdobytych kilometrów na poniższej infografice.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom rywalizacji. „Cieszymy się, że udało się zmotywować tak wielu chętnych i nasza inicjatywa cieszyła się zainteresowaniem” - dodaje prezes Stowarzyszenia Kopernik Plus. Wręczenie nagród za poszczególne kategorie i oficjalne podsumowanie odbędzie się podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Organizatorzy zapewniają, że to jeszcze nie koniec wyzwań między uczniami i nauczycielami i myślą o kolejnych edycjach wspólnej rywalizacji i zabawy.

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka "Na sportowo i wesoło" w Szkole...

4 czerw.
Wideo: Kolejne serduszko na nakrętki w Turku....

Wideo: Kolejne serduszko na nakrętki w Turku. SP1...

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama