czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Turku. Zainstalują nowoczesne lampy LED

Wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Turku. Zainstalują nowoczesne lampy LED
 

Od II kwartału tego roku, kaliska spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe realizuje projekt pn. „Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej poprzez modernizację infrastruktury oświetlenia zewnętrznego na terenie Turku.

W połowie lipca odbywały się pierwsze odbiory techniczne nowej infrastruktury oświetleniowej na terenie naszego miasta. Prace modernizacyjne realizowane są w dwóch etapach. W pierwszym zmodernizowano 95 opraw, zastępując je nowoczesnymi lampami LED, oraz wymieniono 82 słupy. Przebudowa oświetlenia obejmowała ulice: Spółdzielców, Słoneczną, Sucharskiego i Młodych. Przeprowadzona modernizacja spełnia wymogi polskiej normy oświetleniowej PN-EN 13201, co w niektórych przypadkach skutkowało dogęszczeniem dotychczasowej infrastruktury oświetleniowej

reklama

Drugi etap prac planowany jest na II kwartał przyszłego roku. W wyniku realizacji projektu na terenie miasta, szacuje się ograniczenie zużycia energii elektrycznej o co najmniej 50% w stosunku do stanu pierwotnego. Pozwoli to na obniżenie kosztów opłat za energię, w obliczu trwale rosnących cen energii elektrycznej, jak też obniży koszty bieżącej konserwacji i napraw infrastruktury oświetlenia. Nie mniej ważny jest efekt ekologiczny, gdyż dzięki przeprowadzonym modernizacjom zostanie zmniejszona emisja CO2 o blisko 400 ton/rok. Jest to kolejny krok dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców.

Projekt realizowany przez Spółkę Oświetlenie Uliczne i Drogowe obejmuje zasięgiem 61 gmin na terenie trzech województw i zakłada modernizację ponad 15.500 opraw oświetleniowych oraz wymianę blisko 3.000 słupów oświetleniowych.

Podobne artykuły

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Russocice: Mrok na cmentarzu oburza sołtysa....

Russocice: Mrok na cmentarzu oburza sołtysa. "Ludzie...

13-02-2018
Tuliszków: Wyłączyć lampy w parku? Kto musi...

Tuliszków: Wyłączyć lampy w parku? Kto musi sprzątać...

03-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama