czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Bartosz Stachowiak ponownie dyrektorem Muzeum

Bartosz Stachowiak ponownie dyrektorem Muzeum
 

Burmistrz Romuald Antosik powołał dzisiaj tj. 14 września 2021 roku Bartosza Stachowiaka na stanowisko Dyrektora Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

W tym roku kończyła się kadencja Dyrektora Muzeum Miasta Turku. W związku z tym miasto ogłosiło konkurs na stanowisko szefa tej jednostki. W postępowania konkursowego zwycięsko wyszedł Bartosz Stachowiak, czyli dotychczasowy Dyrektor Muzeum.

reklama

-Jestem przekonany, że dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, Muzeum Miasta Turku i dyrektor Stachowiak nadal będą instytucją organizującą ciekawe wydarzenia oraz przyciągającą w swoje progi tysiące turkowian i gości z innych miejscowości - podsumował burmistrz Antosik.

Bartosz Stachowiak jest absolwentem  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na  Wydziale Historii. Kieruje placówką muzealną w Turku od 1999. W trakcie kierowania jednostką Muzeum w Turku wydało m.in. zbiór unikatowych opracowań i zdjęć "Archiwum Igły" oraz otrzymało wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Bartosz Stachowiak otrzymał także w 2012 roku turkowski "Złoty Laur Kultury", a w 2014 otrzymał tytuł „Człowieka Roku Miasta Turek” oraz statuetkę "Złotego Tura". Bartosz Stachowak jest także autorem wielu opracowań historycznych związanych z miejscami, osobami oraz wydarzeniami historycznymi na terenie Turku i powiatu tureckiego.

Bartosz Stachowiak ponownie dyrektorem Muzeum

Podobne artykuły

"Magiczny Lechistan" zawitał do Turku

15 wrz.
Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w...

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w wojewódzkim...

8 wrz.
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w Muzeum

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w Muzeum

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama