sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak Oddziału Wewnętrznego. Poseł Tomaszewski zapytuje Ministra Zdrowia.

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak Oddziału Wewnętrznego. Poseł Tomaszewski zapytuje Ministra Zdrowia.
 

Prawdopodobnie nie uda się przywrócić Oddziału Chorób Wewnętrznych w turkowskim szpitalu do 30 września, kiedy swoją przygodę z kierowaniem placówką zakończy dyrektor Krzysztof Sobczak. Sprawą trudnej sytuacji szpitala w Turku zainteresował sie poseł Tadeusz Tomaszewski z Lewicy, który w jednej ze swoich interpelacji zwrócił się o wyjaśnienia sytuacji do Ministerstwa Zdrowia.

W ramach interpelacji nr 26552 "w sprawie trudnej sytuacji w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku" z dnia 30 sierpnia 2021r. poseł Tadeusz Tomaszewski odnosząc się do trudnej sytuacji turkowskiego szpitala zadał pytania związane z obecną sytuacją finansową szpitala i podjętymi krokami w celu zapewnienia mieszkańcom dostępu do podstawowej opieki medycznej. W piśmie skierowanym do Ministra Zdrowia poseł zwraca uwagę na długotrwały kryzys w funkcjonowaniu szpitala związany z wstrzymaniem przyjmowania pacjentów na Oddział Wewnętrzny. Zdziwienie parlamentarzysty dotyczyło także braku widocznych działań ze strony zarządcy szpitala czyli Powiatu Tureckiego. -Dziwi także fakt, że mimo poszukiwań nowej kadry lekarskiej przez cały okres od wstrzymania pracy oddziału nie pojawiła się w przestrzeni publicznej informacja o rozpisaniu konkursu - wskazuje poseł Tomaszewski.

reklama

Odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia poseł Tomaszewski otrzymał dwa tygodnie później 14 września w której czytamy m.in. o wynikach finansowych szpitala. W 2020 roku strata netto SP ZOZ Turek to dokładnie 2 697 088,75 zł a do czerwca 2021 wyniosła blisko 2,1 mln zł. Ministerstwo podsumowało także wartość przychodu szpitala z Narodowego Funduszu Zdrowia w latach 2016-2020. Kwoty z NFZ rozkładają się w zaokrągleniu następująco 2016 - 32,1 mln. 2017 - 34,45 mln, 2018 - 38,66 mln, 2019 - 39,72 mln i 2020 - 39,45 mln.

W odpowiedzi Ministerstwo Zdrowia wskazało, iż szpital w Turku w 2020 roku w kwocie 2 702 107 zł otrzymał z NFZ pieniądze dla personelu na wypłatę dodatków COVID-owych.

W odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z przywróceniem pełnego funkcjonowania turkowskiej lecznicy czyli ponowne uruchomienie Oddziału Wewnętrznego, Ministerstwo podobnie jak Starostwo Powiatowe w Turku nie podaje konkretów. "Jaki jest planowany termin przywrócenia funkcjonowania zawieszonego oddziału?" -Przywrócenie pracy oddziału wewnętrznego nastąpi niezwłocznie po skompletowaniu niezbędnego personelu lekarskiego. - czytamy w odpowiedzi MZ

Wersje poglądowe interpelacji i odpowiedzi w plikach graficznych poniżej artykułu.

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

interpelacja2
interpelacja3
odpowiedź Ministerstwa Zdrowia4
odpowiedź Ministerstwa Zdrowia5
odpowiedź Ministerstwa Zdrowia6
odpowiedź Ministerstwa Zdrowia7
odpowiedź Ministerstwa Zdrowia8
odpowiedź Ministerstwa Zdrowia9
odpowiedź Ministerstwa Zdrowia10

Podobne artykuły

Parówki dla wszystkich, banany dla Jasaka....

Parówki dla wszystkich, banany dla Jasaka. 1-majowy...

1 maj.
Już za tydzień 1-Maja Święto Ludzi Pracy. Nowa...

Już za tydzień 1-Maja Święto Ludzi Pracy. Nowa...

25 kw.
Nowa Lewica raczej po staremu. Kongres...

Nowa Lewica raczej po staremu. Kongres powiatowy...

6 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama