niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak Oddziału Wewnętrznego. Poseł Tomaszewski zapytuje Ministra Zdrowia.

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak Oddziału Wewnętrznego. Poseł Tomaszewski zapytuje Ministra Zdrowia.
 

Prawdopodobnie nie uda się przywrócić Oddziału Chorób Wewnętrznych w turkowskim szpitalu do 30 września, kiedy swoją przygodę z kierowaniem placówką zakończy dyrektor Krzysztof Sobczak. Sprawą trudnej sytuacji szpitala w Turku zainteresował sie poseł Tadeusz Tomaszewski z Lewicy, który w jednej ze swoich interpelacji zwrócił się o wyjaśnienia sytuacji do Ministerstwa Zdrowia.

W ramach interpelacji nr 26552 "w sprawie trudnej sytuacji w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku" z dnia 30 sierpnia 2021r. poseł Tadeusz Tomaszewski odnosząc się do trudnej sytuacji turkowskiego szpitala zadał pytania związane z obecną sytuacją finansową szpitala i podjętymi krokami w celu zapewnienia mieszkańcom dostępu do podstawowej opieki medycznej. W piśmie skierowanym do Ministra Zdrowia poseł zwraca uwagę na długotrwały kryzys w funkcjonowaniu szpitala związany z wstrzymaniem przyjmowania pacjentów na Oddział Wewnętrzny. Zdziwienie parlamentarzysty dotyczyło także braku widocznych działań ze strony zarządcy szpitala czyli Powiatu Tureckiego. -Dziwi także fakt, że mimo poszukiwań nowej kadry lekarskiej przez cały okres od wstrzymania pracy oddziału nie pojawiła się w przestrzeni publicznej informacja o rozpisaniu konkursu - wskazuje poseł Tomaszewski.

reklama

Odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia poseł Tomaszewski otrzymał dwa tygodnie później 14 września w której czytamy m.in. o wynikach finansowych szpitala. W 2020 roku strata netto SP ZOZ Turek to dokładnie 2 697 088,75 zł a do czerwca 2021 wyniosła blisko 2,1 mln zł. Ministerstwo podsumowało także wartość przychodu szpitala z Narodowego Funduszu Zdrowia w latach 2016-2020. Kwoty z NFZ rozkładają się w zaokrągleniu następująco 2016 - 32,1 mln. 2017 - 34,45 mln, 2018 - 38,66 mln, 2019 - 39,72 mln i 2020 - 39,45 mln.

W odpowiedzi Ministerstwo Zdrowia wskazało, iż szpital w Turku w 2020 roku w kwocie 2 702 107 zł otrzymał z NFZ pieniądze dla personelu na wypłatę dodatków COVID-owych.

W odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z przywróceniem pełnego funkcjonowania turkowskiej lecznicy czyli ponowne uruchomienie Oddziału Wewnętrznego, Ministerstwo podobnie jak Starostwo Powiatowe w Turku nie podaje konkretów. "Jaki jest planowany termin przywrócenia funkcjonowania zawieszonego oddziału?" -Przywrócenie pracy oddziału wewnętrznego nastąpi niezwłocznie po skompletowaniu niezbędnego personelu lekarskiego. - czytamy w odpowiedzi MZ

reklama

Wersje poglądowe interpelacji i odpowiedzi w plikach graficznych poniżej artykułu.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Refleksje po Kongresie...

Listy do redakcji: Refleksje po Kongresie...

19 paźd.
Listy do redakcji: Nowa Lewica - Nowe Otwarcie

Listy do redakcji: Nowa Lewica - Nowe Otwarcie

4 paźd.
Od października wznawia pracę Oddział...

Od października wznawia pracę Oddział Wewnętrzny. 5...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama