niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wkrótce rusza nabór wniosków na sfinansowanie usuwania azbestu

Wkrótce rusza nabór wniosków na sfinansowanie usuwania azbestu
 

Od 4 do 7 października 2021 r. mieszkańcy Turku mogą składać wnioski o sfinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, będzie można sfinansować 100% kosztów związanych z usunięciem azbestu.

Miasto Turek otrzymało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dofinansowanie do usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. W ramach dofinansowania planuje się w Turku przeprowadzić utylizację łącznie 66 Mg wyrobów zawierających azbest.

reklama

W związku z tym w dniach od 4 do 7 października 2021 r. będą przyjmowane wnioski mieszkańców Turku. Z wnioskiem o sfinansowanie wyrobów zawierających azbest mogą zgłosić się turkowianie, posiadający tytuł prawny do nieruchomości położonej na terenie miasta i nie prowadzący w tej nieruchomości działalności gospodarczej. Tym razem będzie można uzyskać dofinansowanie do utylizacji zdemontowanych już elementów z azbestem, np. eternitu. Dofinansowanie udzielane będzie w formie bezgotówkowej tj. poprzez sfinansowanie do 100% kosztów prac związanych z utylizacją wyrobów azbestowych.

Wnioski w terminach od 4 do 7 października 2021 r. można składać w Urzędzie Miejskim w Turku, ul. Kaliska 59, w Biurze Obsługi Klienta, w godzinach pracy Urzędu. Druk wniosku o sfinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest dostępny jest na stronie: bip.miastoturek.pl w zakładce Wnioski / Przyroda i Środowisko. Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem: 63 289 61 72.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Kto zaszczepi seniorów przeciwko grypie w...

Kto zaszczepi seniorów przeciwko grypie w Turku? UM...

9 wrz.
Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych...

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych nieruchomości

18 czerw.
Masz długi za lokal komunalny? Możesz go...

Masz długi za lokal komunalny? Możesz go spłacić pracą

8 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama