czwartek 09 grudnia 2021

Anety, Leokadii, Wiesława

-3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rozpoczęto przebudowę miejskiego zieleniaka. Prace rozbiórkowe starych pawilonów zakończone.

Rozpoczęto przebudowę miejskiego zieleniaka. Prace rozbiórkowe starych pawilonów zakończone.
 

Na zieleniaku trwają prace związane z likwidacją starych, od dawna nie użytkowanych pawilonów handlowych. Dzięki uporządkowaniu i nowemu zagospodarowaniu tego terenu, północna część zieleniaka ożywi się.

Pawilony handlowe, okalające zieleniak od strony północnej i zachodniej, powstały w latach 70-tych ubiegłego wieku. Przez ok. 40 lat cieszyły się zainteresowaniem handlujących, którzy w pawilonie, w przeciwieństwie do tzw. stołów, nie byli narażeni na zmienne warunki atmosferyczne i mogli zmagazynować część towaru. W ostatnich latach jednak kupcy wyprowadzili się z tej mniej uczęszczanej przez klientów części zieleniaka. Murowane pawilony stały puste.

reklama

Wówczas zdecydowano, że nieużytkowany teren zostanie przeznaczony na parking. Ta koncepcja zyskała akceptację, jednak na jej realizację trzeba było poczekać. W międzyczasie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku, które zarządza zieleniakiem, uzyskało pozwolenie na rozbiórkę starych, od dawna nieużytkowanych pawilonów.

Prace rozbiórkowe właściwie zostały zakończone. Teraz trwać będzie porządkowanie terenu. Następnie teren zostanie zagospodarowany na parking. Dzięki temu ruch wokół zieleniaka i obsługa pawilonów handlowych odbywać się będzie sprawniej, a klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do zrobienia zakupów.

Podobne artykuły

Jest umowa na geotermię. Z dofinansowaniem w...

Jest umowa na geotermię. Z dofinansowaniem w kwocie...

23 list.
Budowa sali gimnastycznej w Dziadowicach idzie...

Budowa sali gimnastycznej w Dziadowicach idzie...

29 paźd.
Nowe i wyremontowane ulice w Tuliszkowie mają...

Nowe i wyremontowane ulice w Tuliszkowie mają...

27 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama