niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Intensywnie kulturalny weekend w Przystani. Stand Up, urodziny Kubusia Puchatka i horror...

Intensywnie kulturalny weekend w Przystani. Stand Up, urodziny Kubusia Puchatka i horror...
 

Już w czwartek po raz 18 Stowarzyszenie Przystań zorganizuje urodziny Kubusia Puchatka. Będą gry, zabawy i animacje dla dzieci włącznie z zamkiem dmuchanym. Niezależnie od pogody, ponieważ zamek będzie rozstawiony w środku. Będzie też co nieco słodyczy oraz tort urodzinowy.

W piątek pośmiejemy się.
Kolejne wydarzenie tego sezonu stand-up'owego! Już 15 października w Turku na scenie kameralnej w Przystani zagoszczą z najnowszymi, jeszcze ciepłymi materiałami Panowie, których stali bywalcy na pewno polubią:

reklama

Jasiek Borkowski
Zdecydowanie jeden z najbardziej charakterystycznych polskich komików, absolutnie nie do podrobienia. Ma za sobą występy telewizyjne, roastowe i setki imprez, podczas których przedstawia widzów na własne postrzeganie świata. Nieśpieszny styl, głębokie rozważania przeplatane szczerym realizmem i wymuszony luz (bardzo nerwowy człowiek), który przebija sympatyczną melancholią.

Arkadiusz Jaksa Jakszewicz
Rudobrody komik z Warmii na Mazurach. Opowiada historie zbierane po lasach, polach, domach, pociągach, ulicach, a nawet snach. O sprawach przyziemnych i nie, o ludziach i nie tylko, bo i o rybach też. O podróżach i o obrażaniu się, o nawykach, przyjaźni, o Panach żulach i o tym, jak ciężko jest rudym w Polsce i jak łatwo można z tym wszystkim wesoło skończyć. Występował w trzech sezonach Comedy Clubu w Comedy Central. Za niejasne opowiastki nagrodzony na festiwalu FAMA, czy tam Łódź Challange Stand-up. Zaprezentuje najnowszy program "Paryż - drakkar".

W sobotę gratka dla entuzjastów klimatów grozy, weirdu, extremy, horroru. zapraszamy 16 października na pierwsze spotkanie entuzjastów tego cudownego gatunku! Będą u nas gościć nie byle jakie nazwiska! Szef Domu Horroru, propagator grozy i pisarz w jednym - Tomasz Czarny, laureat wielu tegorocznych nagród literackich, ojciec chrzestny dziwności - Wojciech Gunia, naczelny kryminolog polskiej literatury - nadkomisarz Kazimierz Kyrcz Jr, autorka cudownie mrocznych baśni - Anna Musiałowicz, młody, lecz ekstremalnie utalentowany - Patryk Bogusz. Na wydarzeniu obecny będzie także nasz lokalny pisarz - Jarek Klonowski.

reklama

W kontekście klimatów grozy dość ryzykownym staje się słowo " na żywo" bo na żywo czytać będą Eliza Cisse, Kamil Mączka oraz Jacek Sulkowski. Po raz kolejny event ten pokazuje świetną współpracę miedzy jednostkami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, czyli między Biblioteką Publiczną w Turku A stowarzyszeniem Przystań.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Czekoladki po raz kolejny na scenie kameralnej...

Czekoladki po raz kolejny na scenie kameralnej w...

21 paźd.
Wideo: Pierwsze Turkowskie Spotkanie Fanów...

Wideo: Pierwsze Turkowskie Spotkanie Fanów Horroru...

18 paźd.
Takiej imprezy jeszcze w Turku nie było ?...

Takiej imprezy jeszcze w Turku nie było ?...

13 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama