poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Pierwsze Turkowskie Spotkanie Fanów Horroru okazało się strzałem w dziesiątkę.

Wideo: Pierwsze Turkowskie Spotkanie Fanów Horroru okazało się strzałem w dziesiątkę.
 

Tandem Miejska Biblioteka Publiczna oraz stowarzyszenie Przystań, to gwarancja jakości pod każdym względem. To co zadziało się w sobotę, zdecydowanie trzeba określić mianem sukcesu. Sukcesu który pójdzie w świat, za sprawą ludzi, którzy przybyli najpierw do biblioteki na spotkania z autorami książek, a następnie spotkali się na Browarnej 13.

W bibliotece autorzy opowiadali o wszystkim co jest związane z pisaniem treści grozy, natomiast na scenie kameralnej Przystani autorzy oraz zgromadzeni widzowie otrzymali spektakl w postaci słuchowiska, podbitego obrazem, dźwiękiem i grą aktorską.

reklama

Zredagowany przez Jarosława Klonowskiego tekst Wojciecha Guni " Droga zjednoczenia" na żywo czytali Eliza Cisse, Kamil Mączka oraz Jacek Sulkowski. Nad projekcją filmu czuwał Jarosław Klonowski a nad techniczną stroną Hubert Janicki. Po słuchowisku nastąpiła wymiana opinii i spostrzeżeń. Rozmowy przy poczęstunku trwały do późnych godzin nocnych.

Doznania emocjonalne po obejrzeniu i wysłuchaniu spektaklu streścił we wpisie na FB autor „Deszczówki” Wojciech Gunia. Krótki fragment prezentowany poniżej najdosadniej przedstawia jego wrażenia:
 

Siedziałem wśród publiczności tego... spektaklu i z każdą kolejną minutą zaliczałem coraz większy opad szczęki. Słuchowisko; tak, ale też teatr, film, muzyka... Grupa artystów zrobiła z tej mojej nowelki rzecz totalną, atakującą z każdej możliwej strony.

Wideo z wywiadami i fragmentami słuchowiska "Deszczówka"

reklama

Reasumując. Potencjał na imprezę ogólnopolską jest. Profesjonalizm oraz nietuzinkowe pokazanie powieści, to tylko dwa stwierdzenia zaproszonych gości. Gratulacje zebrali organizatorzy i uczestnicy słuchowiska. Organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna oraz stowarzyszenie Przystań.

Podobne artykuły

Lech Lament w bibliotece

Lech Lament w bibliotece

25 list.
Fortepian - nowy członek muzycznej rodziny...

Fortepian - nowy członek muzycznej rodziny...

24 list.
Wideo:

Wideo: "Lament jest stąd" - benefis artysty w...

19 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama