Narodowe Święto Niepodległości w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku

10 listopada był dniem wyjątkowym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku i połączył wszystkich, którzy są Polakami i patriotami.
W tym roku przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Tego dnia już od rana panowała odświętna atmosfera. Uroczystość, która odbyła się w udekorowanej w barwy narodowe świetlicy, rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Obecnych na apelu przywitała pani dyrektor Izabela Piotrowska, a uczennica Jolanta Michalak przedstawiła historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości oraz zaśpiewała pieśń patriotyczną pt. „Ojczyzno ma”. Następnie obejrzano prezentację multimedialną, która zobrazowała zebranym trudy walki o wolność. W dalszej części głos zabrali specjalni goście- żołnierze 13 Kompanii Szkolnej Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu: Anna Jadrych, Kamil Przybylski i Patryk Świgoń, którzy przedstawili krótką historię Polaków walczących o niepodległość i opowiedzieli o życiu żołnierza i szkole, w której się kształcą. Na koniec zaprezentowali uczniom krótki pokaz wojskowy. Nasi uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.
Na zakończenie uroczystości ponownie głos zabrała dyrektor Izabela Piotrowska, dziękując gościom i wszystkim zebranym. -Mamy nadzieję, że taki dzień jak dzisiejszy, przyczyni się do podtrzymania w młodych ludziach więzi z Ojczyzną, jej historią, kulturą oraz tradycjami. Bardzo dziękujemy podchorążym za przybycie do naszej placówki, mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta w naszej szkole. - podsumowała wydarzenie dyrektor Izabela Piotrowska.
Organizatorami uroczystości były: Izabela Walczak, Małgorzata Mielczarek, Anna Frątczak i Magdalena Kalinowska.
materiał prasowy nadesłany
