piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Turek. Muzeum wzbogacone o kolejną wystawę stałą

Turek. Muzeum wzbogacone o kolejną wystawę stałą
 

Wystawa pt.: „Opowieści pewnej ulicy – 1956 dni w okupowanym Turku" powstała w oparciu o unikatowy zbiór około 4 tys. oryginalnych negatywów wykonanych na terenie Turku i powiatu tureckiego w latach 1941-43 przez agendę terenową Kreisbildstelle Turek/Wartheland .

Wchodząc na wystawę, widz przenosi się w czasy II wojny światowej na jedną z ulic Turku, Straβe des 13. September ... idąc po bruku mija typowe dla ówczesnego czasu elementy małej architektury. Aby jeszcze bardziej poczuć klimat wystawy, po wejściu do specjalnie zaaranżowanego kina, obejrzy film wyprodukowany na bazie zdjęć z „Archiwum Igły".

reklama

Całą ekspozycję dopełnią wielkoformatowe kolaże powstałe na bazie okupacyjnych fotografii, obejmujące takie zagadnienia jak: architektura miasta, handel, inwestycje, transport, urzędy okupacyjne, niemieckie organizacje paramilitarne, niemieckie uroczystości, życie codzienne Niemców i Polaków, losy Turkowskich Żydów oraz panoramy miasta. Pomiędzy kolaże wpleciono plany architektoniczne, które miały na celu przebudowę naszego miasta według wizji niemieckiego okupanta, udostępnione w wersji elektronicznej.

Uroczyste otwarcie nastąpi 12 listopada o godz. 17.00.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Turek. Muzeum wzbogacone o kolejną wystawę stałą

Podobne artykuły

Fotografie i telefony. Podwójny wernisaż w...

Fotografie i telefony. Podwójny wernisaż w Muzeum...

27 wrz.
Warsztaty garncarskie i profilaktyczna...

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna pogadanka....

4 sierp.

"Uprzejmie i szybko obsługujemy ludzi pracy" Wystawa...

16 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama