sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Lech Lament w bibliotece

Lech Lament w bibliotece
 

We wtorkowe popołudnie 23 listopada 2021 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego pod hasłem: „45-lecie pracy twórczej turkowskiego artysty Lecha Lamenta”. Konkurs skierowany był dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół średnich powiatu tureckiego. Jego celem było popularyzacja i pogłębianie wiedzy o artystycznej twórczości Lecha Lamenta oraz rozwijanie umiejętności informatycznych dotyczących pracy z aplikacjami do tworzenia prezentacji multimedialnych. W spotkaniu uczestniczył Lech Lament, laureaci konkursu oraz uczestnicy Programu 50+.

Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Pawłowska – regionalista, pracownik Czytelni Książek, Czasopism i Zbiorów Regionalnych, Katarzyna Cieślak – plastyk i grafik komputerowy, pracownik Miejskiego Domu Kultury w Turku, Marcin Michalak – pracownik Pracowni Komputerowej i Wypożyczalni Zbiorów Multimedialnych, postanowiła przyznać 3 nagrody. Pierwsze miejsce zajęła prezentacja multimedialna Dawida Siwka, ucznia klasy VII „e” Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Natomiast nagrody za zdobycie wyróżnień przypadły Tatianie Smak z kl. VII „c” i Alicji Kaźmierczak z kl. VII „e”, uczennic Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

reklama

Lech Lament to znany turkowski artysta. W tym roku przypada 45-lecie jego działalności artystycznej. Zajmuje się poezją, rysunkiem, grafiką, grafiką komputerową, malarstwem, pisze teksty do piosenek i je komponuje. Kocha wędrówki po górach.

Spotkanie z tym wyjątkowym twórcą przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze i na długo zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.
Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

22 lip.
Tuliszkowscy radni zgodni przed świętami

Tuliszkowscy radni zgodni przed świętami

16-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama