niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Rekord potwierdzony! Ponad 300 tysięcy złotych zebrane podczas 30 finału WOŚP w Turku!

Wideo: Rekord potwierdzony! Ponad 300 tysięcy złotych zebrane podczas 30 finału WOŚP w Turku!
 

308.623,32 złotych – taki jest niesamowity finał zbiórki w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Turku. W ubiegłym roku przekroczyliśmy magiczne 200 tysięcy, w tym roku udało się zrobić kolejny milowy krok.

W piątek, 4 lutego w Miejskim domu Kultury w Turku uroczyście podsumowano całe orkiestrowe zamieszanie, towarzyszące 30 finałowi WOŚP. Organizatorzy przedstawili statystyki dotyczące najdroższych przedmiotów wystawionych na aukcję, w tym słynnej już gitary oraz kilkakrotnie licytowanych serduszek. Pochwalono się także główną e-skarbonką, która, w dzień po finale, pod względem zebranych wpłat, była na 5 miejscu w skali całego kraju.

reklama

Z myślą o kolejnym finale, organizatorzy wystosowali także apel do wszystkich mieszkańców o jeszcze większe zaangażowanie w przyszłości. Jak wspomniał Krzysztof Sobczak, nie chodzi tu tylko o zaangażowanie przekazywane w formie finansowej w ramach finału, ale głównie we wsparciu wszystkich wydarzeń składających się na całość orkiestrowego święta. Każdy kto ma pomysł na nowe, inne formy pomocy i aktywizacji społeczności, jest mile widziany w sztabie WOŚP Turek.

Spotkanie w MDK było okazją do przekazania dyplomów i podziękowań przybyłym. Pełna lista firm i osób prywatnych, dzięki którym, w mniejszym lub większym stopniu, udało się osiągnąć tak wspaniały tegoroczny wynik, opublikowana zostanie niebawem przez turkowski sztab WOŚP.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień...

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień dobrej...

21 lip.
Powitali lato w słowiańskim klimacie. Wspólna...

Powitali lato w słowiańskim klimacie. Wspólna...

19 czerw.
Druga chłodnia runie w środę. Przyciśnięcie...

Druga chłodnia runie w środę. Przyciśnięcie guzika...

14 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama