środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przyjaciele Ziemi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku

Przyjaciele Ziemi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku - fot.: SOSW w Turku
fot.: SOSW w Turku 

Ogródki w szkle, symboliczne sprzątanie planety, wspólne malowanie plakatu i nauka segregacji śmieci – tak uczniowie i wychowawcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku obchodzili Dzień Ziemi, przypadający w piątek, 22 kwietnia.

Celem obchodów święta naszej planety jest promowanie postaw proekologicznych, uświadamianie, jak kruchy jest jej ekosystem i poszerzanie wiedzy na temat środowiska naturalnego i jego ochrony. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zainwestujmy w naszą planetę” .

reklama

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku , jak co roku z okazji tego święta, miało miejsce wiele ciekawych przedsięwzięć. Starsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Szkoły Branżowej uczestniczyli w warsztatach pt. „Ogródki w szkle”, podczas których z różnorodnych materiałów (mech, roślinki, kamyczki i szyszki), wykonali niezwykłe kompozycje w szklanych naczyniach i słoikach. W czasie warsztatów powstał również kolorowy plakat przedstawiający Ziemię.

W szkole otworzono też sklepik „1001 śmieci”, w którym uczniowie „kupowali” niepotrzebne, zanieczyszczające naszą planetę rzeczy, aby symbolicznie ją oczyścić i w ten sposób w nią zainwestować. Młodsze dzieci otrzymały szablony, z których w klasach, pod okiem wychowawców, stworzyły kolorowe kosze na śmieci, ucząc się ich segregacji. Z papierowych talerzyków powstały makiety naszej planety. Wszyscy uczestnicy obchodów Dnia Ziemi nosili plakietki z napisem „ PRZYJACIEL ZIEMI”.

Ten dzień był pełen wrażeń, wspólnej zabawy i śmiechu, ale przyniósł też gorzką refleksję na temat tego, że nasza planeta jest coraz bardziej zanieczyszczana i należy zrobić wszystko, by to zmienić i o nią zadbać.

Dzień Ziemi zorganizowały Marlena Graczyk, Aneta Wieczorkiewicz, Magdalena Kalinowska i Karolina Poturała.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: SOSW w Turku2
fot.: SOSW w Turku3
fot.: SOSW w Turku4
fot.: SOSW w Turku5
fot.: SOSW w Turku6

Podobne artykuły

Dzieci mają swoje prawa! Międzynarodowy Dzień...

Dzieci mają swoje prawa! Międzynarodowy Dzień Praw...

28 list.
Śmieci zainspirowały ich do tworzenia!...

Śmieci zainspirowały ich do tworzenia! Ekologiczne...

23 list.
Rockowe szaleństwa na Międzyośrodkowym...

Rockowe szaleństwa na Międzyośrodkowym Festiwalu...

22 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama