sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: "To tylko ja" Paula Biskup z Turku podbija serwis YouTube!

Wideo:
fot: Paweł Biskup 

O tym, że niełatwo jest być nastolatką wie każda kilkunastoletnia dziewczyna. Z tym jak układają się relacje z rówieśnikami, rodziną i w ogóle całym światem, trzeba sobie jakoś poradzić. 15-letnia Paula Biskup znalazła na to swój własny sposób – pisze teksty, w które wkłada całe swoje serce. Ostatnio w serwisie YouTube ukazał się teledysk do jej pierwszego, w pełni autorskiego singla – „To tylko ja”.

Nagranie Pauli ukazało się na YouTube w sobotę, 28 maja. W tej chwili ma już grubo ponad 2,5 tysiąca wyświetleń. Paula Biskup ma 15 lat. Mieszka w Turku. W 2021 roku rozpoczęła naukę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu na profilu pre-IB, który od trzeciej klasy zamieni na IB. Jest to kierunek, który przygotowuje uczniów do zdawania międzynarodowej matury.

Już od najmłodszych lat fascynowała ją muzyka. Śpiewała, odkąd tylko pamięta, prezentując swój talent na licznych festiwalach. Dzięki wsparciu rodziny, w domu Pauli stanęło domowe studio nagrań, które do dziś jest jednym z ulubionych miejsc artystki. Na jej kanale na YouTube zaczęły pojawiać się liczne covery, wraz z teledyskami, nagrywanymi przy pomocy rodziców. – Paula jest ogromną fanką muzyki, której słucha na okrągło, w wolnych chwilach praktycznie nie rozstaje się ze słuchawkami. Jej ulubionym zespołem jest nieistniejąca już niestety grupa One Direction. Najbardziej lubiany przez nią Louis Tomlinson koncertował ostatnio w Poznaniu, a Paula wzięła udział w tym wydarzeniu. Było to dla niej wielkie przeżycie i spełnienie marzenia – mówi jej tata, Paweł Biskup.

reklama

Od około dwóch lat Paula pisze własne utwory. Jest to dla niej nie tylko rozrywka, ale również sposób na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji i wyrażenie tego, co ciężko jej wyrazić w rozmowie z ludźmi. W tym roku Paula zdecydowała się wyjść ze swoją twórczością do świata. Nie jest to łatwa sprawa – konfrontacja z oceną szerokiego grona odbiorców z zewnątrz wymaga odwagi. To bez wątpienia ważny, a nawet przełomowy moment w jej życiu. Tym bardziej, że w szufladzie czekają kolejne utwory, kilka nawet z tekstem napisanym po angielsku. W planach jest wydanie całej płyty, ale Paula ma dopiero 15 lat, więc na razie planuje wypuszczać raczej pojedyncze single.

Obejrzyjcie najnowszy teledysk Pauli, który nagrywany był w sali reflektarza letniego Klasztoru Cystersów w Lubiążu.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot: Paweł Biskup2
fot.: Paweł Biskup3
fot.: Paweł Biskup4

Podobne artykuły

Muzycznie i tanecznie na Dniach Tuliszkowa 2022

Muzycznie i tanecznie na Dniach Tuliszkowa 2022

3 lip.
Udane Dni Turku i Gminy Turek 2021. Niedziela...

Udane Dni Turku i Gminy Turek 2021. Niedziela na...

09-08-2021
Wideo: Nowy singiel Pauli Biskup

Wideo: Nowy singiel Pauli Biskup

14-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama