poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Raz, dwa, trzy... Strażakiem możesz być i Ty!

Raz, dwa, trzy... Strażakiem możesz być i Ty! - fot.: KP PSP w Turku
fot.: KP PSP w Turku 

Entuzjastów bycia strażakiem wśród najmłodszych nie brakuje. A że w maju tradycyjnie świętujemy Międzynarodowy Dzień Strażaka, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbywały się zajęcia prewencyjne dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu całego powiatu.

Na sali edukacyjnej ,,Ognik’’ druhowie zorganizowali zajęcia dotyczące pracy i zawodu strażaka. Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku przekazali dzieciom wiedzę oraz informacje, dotyczące bezpieczeństwa. Najmłodsi poznali też sytuacje, w których bezwzględnie należy wezwać straż pożarną oraz zasady prawidłowego zachowania podczas pożaru i innych niebezpiecznych zdarzeń. Strażacy przypomnieli i utrwalili im również numery alarmowe.

reklama

Zajęcia edukacyjne jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli z terenu powiatu tureckiego. Wzięło w nich udział 352 dzieci i 36 opiekunów. Wizyty w powiatowej strażnicy pogłębiły i utrwaliły wiedzę w zakresie bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpłynęły na kształtowanie ufnego stosunku do służb mundurowych. Z pewnością niejeden entuzjasta strażaków zaczął rozmyślać jak związać swoją przyszłość zawodową z taką właśnie służbą.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: KP PSP w Turku2
fot.: KP PSP w Turku3
fot.: KP PSP w Turku4

Podobne artykuły

Trzech nowych strażaków w Państwowej Straży...

Trzech nowych strażaków w Państwowej Straży Pożarnej...

21 sierp.
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego....

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Strażacy...

3 sierp.
Nominacje u strażaków. Sześć awansów na wyższe...

Nominacje u strażaków. Sześć awansów na wyższe...

1 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama