czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza konkurs na najpiękniejsze okazy!

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza konkurs na najpiękniejsze okazy! - fot.: Fotolia
fot.: Fotolia 

"W lesie, pod wysoką sosną, grzybki sobie rosną… Tata, mama, dwie córeczki i synkowie jak te świeczki… i dziadunio całkiem stary, ze starości cały szary"… Rydze, podgrzybki, maślaki i prawdziwki… Czas na grzybki!

Nadleśnictwo Turek po raz dziewiąty ogłasza konkurs na najokazalsze okazy, zebrane w okolicznych lasach. Co zrobić, żeby wziąć w nim udział? Po pierwsze znaleźć wyjątkowo dorodny okaz jadalnego grzyba, nieobjętego ochroną gatunkową. Takie znalezisko trzeba przynieść do siedziby Nadleśnictwa, przy ul. Chopina 70 w Turku (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00), gdzie komisyjnie zostanie zważony i pomierzony. Pod uwagę będzie brana średnica kapelusza oraz całkowita waga owocnika.

reklama

Konkurs potrwa do 14 października, a jego wyniki będą ogłoszone na stronie internetowej i w social mediach Nadleśnictwa Turek. Dla znalazców trzech największych okazów w każdej kategorii, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na stronie Nadleśnictwa.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
To nie parking ani droga dla wszystkich. Las...

To nie parking ani droga dla wszystkich. Las rządzi...

21 wrz.
Mały ale groźny. Kornik ostrozębny atakuje...

Mały ale groźny. Kornik ostrozębny atakuje...

13 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama