poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i Kryminału w Turku

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i Kryminału w Turku
 

Studio Grozy, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczna w Turku i Stowarzyszeniem Przystań zapraszają na DRESZCZÓWKĘ – Festiwal Fanów Grozy i Kryminału. Realizacja dwudniowego wydarzenia jest możliwa dzięki ogłoszonemu przez bibliotekę Konkursowi na oddolne inicjatywy mieszkańców w ramach zadania „Działajmy razem - wielkie rzeczy w małym mieście”, na które instytucji udało się pozyskać środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Impreza odbędzie się w dniach 7 i 8 października.

Dreszczówka to prawdziwa gratka dla miłośników grozy i czarnego kryminały. W piątek, 7 października, w siedzibie Stowarzyszenia Przystań, odbędą się wydarzenia dla młodzieży szkolnej. To właśnie z myślą o nich organizatorzy przygotowali spotkanie autorskie ze znanym pisarzem, Marcinem Szczygielskim. Młoda widownia będzie mogła także wziąć udział w niesamowitym warsztacie, który pozwoli ochotnikom wcielić się w rolę aktorów, odgrywających Słuchowisko z Obrazem czyli autorską formę artystyczną, stworzoną przez Studio Grozy.

reklama

Z kolei w sobotę, od godziny 15.00, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Dworcowa 5) odbędą się spotkania z wieloma czołowymi autorami kryminału i grozy, między nimi Jakubem Bielawskim, Wojtkiem Gunią oraz Kazimierzem Kyrczem Jr. W przerwie prowadzonych przez Jarosława Klonowskiego paneli ”Nadnaturalny horror w literaturę” oraz „Nieszczęśliwy los bohatera w grozie” znajdzie się czas na wernisaż niezwykłego artysty, ilustratora polskiej opowieści niesamowitej, Łukasza Gwiżdża. W holu biblioteki swoje miejsca będą miały także stoiska wydawnictw zajmujących tematem grozy.

O godz. 19.00 impreza przeniesie się do Stowarzyszenia Przystań, gdzie na Scenie Kameralnej zaprezentowana zostanie wampiryczno - komediowy spektakl teatralny „Nosferatu” autorstwa Jarosława Klonowskiego, który miał swoją premierę w Krakowie, podczas zeszłorocznego konwentu Bizarrocon. Ukoronowaniem drugiego dnia DRESZCZÓWKI będzie premiera Słuchowiska z Obrazem, "Płacz", według prozy coraz bardziej popularnej autorki opowieści niesamowitej, ostrowianki Anny Musiałowicz. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali afterparty, podczas którego fani grozy i kryminału będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami.

DRESZCZÓWKA to niezwykle ważne wydarzenie w ponad dwuletniej karierze Studia Grozy, które już od jakiegoś czasu się rozrasta, stając się projektem, wykraczającym poza ramy zwyczajnej grupy, jednocześnie będącym tworem coraz mocniej rozpoznawalnym w świecie literatury. Event nie wydarzyłby się również, gdyby nie zaangażowanie prowadzonej przez Jacka i Marię Sulkowskich młodzieży, skupionej w teatralnej grupie "Poruszenie", która od połowy roku wspiera wysiłki lokalnych wielbicieli horroru.

Realizacja oddolnych inicjatyw mieszkańców stanowi część zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i Kryminału w Turku

Podobne artykuły

"Duch Teatru" straszył i bawił w Przystani. Scena...

20 list.
Dokąd prowadzą ślady lokalnych bohaterów? Już w...

Dokąd prowadzą ślady lokalnych bohaterów? Już w...

3 list.
Edukowanie przez filmowanie. Młodzi strażacy z...

Edukowanie przez filmowanie. Młodzi strażacy z MDP...

25 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama