poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzi e-liderzy z "Jedynki". Dzieci z Turku wzięły udział w unijnym projekcie z kompetencji cyfrowych

Młodzi e-liderzy z
fot.: SP nr 1 w Turku 

Warsztaty oraz dwudniowa wycieczka do Szczecina czekały na uczniów klas czwartych, piątych i szóstych turkowskiej „Jedynki”, którzy wzięli udział w unijnym projekcie "Młody e-lider". Projekt prowadzony przez Uniwersytet Szczeciński przy współpracy z organizacją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! był w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Udział w projekcie miał na celu podniesienie kompetencji dzieci jako przyszłych, pożądanych przez rynek, e-liderów. W jego ramach uczniowie pojechali na dwudniową wycieczkę do Szczecina, gdzie uczestniczyli w warsztatach z kompetencji cyfrowych, przeprowadzonych na Uniwersytecie Szczecińskim. Tematami zajęć były opracowanie kosztorysu wycieczki marzeń, kreowanie i promocja produktu, zarządzanie miastem, gminą i ich strukturami, zadania ekonomii w praktyce (budżet domowy), a nawet cyberprzemoc w sieci. Aby w pełni poczuć ducha akademickiego młodzi „studenci” zwiedzili uniwersyteckie sale wykładowe, multimedialne i konferencyjne, a zwieńczeniem ich pracy były indeksy z wpisanymi pierwszymi zaliczeniami.

reklama

Po zajęciach przyszedł czas na zwiedzanie Szczecina i poznawanie jego historii. Dzieciaki zobaczyły Zamek Książąt Pomorskich – dawną siedzibę książęcego rodu Gryfitów, filharmonię, czyli Lodowy Pałac, Wały Chrobrego, a na koniec spacerowały Aleją Żeglarzy.

Kolejnym etapem projektu były zajęcia online, które miały poszerzyć umiejętności cyfrowe uczniów, a przy tym w aktywny, twórczy i bezpieczny sposób pomóc odkrywać im swoje pasje. Projekt dobiegł końca 16 listopada, kiedy to dzieci otrzymały certyfikaty uczestnictwa. Koordynatorem szkolnym projektu Młody e-Lider była Bożena Mielczarek, a nauczycielami wspierającymi Katarzyna Błajet, Emil Piekarczyk, Tadeusz Tomczak i Malwina Zielińska.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: SP nr 1 w Turku2
fot.: SP nr 1 w Turku3
fot.: SP nr 1 w Turku4
fot.: SP nr 1 w Turku5
fot.: SP nr 1 w Turku6

Podobne artykuły

Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

z dzisiaj
Było miło i smacznie! Seniorzy i gospodynie z...

Było miło i smacznie! Seniorzy i gospodynie z...

21 list.
Lokalni bohaterowie inspirują młodzież....

Lokalni bohaterowie inspirują młodzież. Zakończył...

14 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama