czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Sukces uczennicy SP1 w Międzynarodowym Konkursie im. Włodzimierza Pietrzaka w Kaliszu

Sukces uczennicy SP1 w Międzynarodowym Konkursie im. Włodzimierza Pietrzaka w Kaliszu
 

W sobotę, 20 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu odbyła się uroczysta Gala XV Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Sukcesem w konkursie zakończył się udział Kaliny Rylskiej oraz Kaliny Szewczyk ze Szkoły Podstawiowej nr 1 w Turku.

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku, Kalina Rylska z klasy 6c otrzymała I nagrodę w kategorii recytacja. Kalina na konkurs  przygotowała trzy wiersze Włodzimierza Pietrzaka: „Geneza opowieści”, „Nokturny”, „Błękitność uśmiechu”. Podczas sobotniej gali laureatka miała okazję zaprezentować raz jeszcze jeden z wybranych wierszy przed szerszą publicznością. To nie pierwszy recytatorski sukces Kaliny. Mamy nadzieję, że kolejne przed nią. W konkursie w kategorii plastyka wyróżnienie otrzymała Kalina Szewczyk z klasy 4a.

reklama

Organizatorem konkursu jest Fundacja „PRO ARTE CHRISTIANA”. Najlepsi autorzy prac plastycznych i fotograficznych, a także najlepsi recytatorzy wierszy Włodzimierza Pietrzaka odebrali atrakcyjne nagrody. Laureatom pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca przyznano książki i wydawnictwa albumowe z imiennymi dedykacjami, banknoty i monety kolekcjonerskie, słuchawki audio, zegarki i pobyty weekendowe z opiekunem w atrakcyjnych częściach Polski, słodkie upominki.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
Podobne artykuły
Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu

Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu "Stop pożarom traw"...

11 czerw.
Turek może być dumny ze swoich młodych...

Turek może być dumny ze swoich młodych mieszkańców

8 kw.
Barwne pisanki i okazałe palmy czyli...

Barwne pisanki i okazałe palmy czyli tradycyjny konkurs Wielkanocny we...

27 mrz.
Najpiękniej rozświetlone balkony w Turku...

Najpiękniej rozświetlone balkony w Turku wybrane!

1 lt.
Władysławów. 32. Finał WOŚP i koncert...

Władysławów. 32. Finał WOŚP i koncert zimowy na zbójnicką nutę!

29 st.
Na nowy rok nowy kalendarz od Nadleśnictwa Turek!

Na nowy rok nowy kalendarz od Nadleśnictwa Turek!

4 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama