Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mikołaje i renifery na balkonach. Najpiękniejsze iluminacje na Wyzwolenia wybrane!

Mikołaje i renifery na balkonach. Najpiękniejsze iluminacje na Wyzwolenia wybrane!
 

Być może nasi starsi czytelnicy pamiętają czasy, gdy grudniowe ulice spowijały naprawdę iście egipskie ciemności, a sznur kolorowych żarówek rozświetlał może jedno drzewko na osiedlu… Ta epoka na razie za nami. Choć, ze względu na diametralny wzrost cen energii elektrycznej, może to się wkrótce zmienić…

Zeszłoroczny grudzień znowu minął nam pod znakiem sznurów lampek, świecących reniferów i, tu i ówdzie Mikołaja, wspinającego się po balkonie. Właśnie najpiękniej oświetlone balkony bloków na osiedlu Wyzwolenia i ul. ks. Jędrzejewskiego, wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Miasta Turku, Zarząd Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 7 w Turku i Spółdzielnię Mieszkaniową „Tęcza”.

reklama

- Wszystkie zgłoszone do konkursu balkony prezentowały się naprawdę ładnie. Widać było ogrom pracy włożonej w to, aby wszystko wyglądało kolorowo i było ciekawie skomponowane – podkreśla Jan Przybylski, przewodniczący Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 7 w Turku.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród dla zwycięzców odbyło się w piątek, 20 stycznia. Pierwsze nagrody zdobyły balkony Ewy Depczyńskiej, Justyny Tomczak i Ryszarda Podkowskiego. Pięć kolejnych świątecznych iluminacji zdobyło miejsce drugie. Są to balkony Adama Fabiańskiego, Aleksandry Gryndy, Barbary Lejman, Anny Walczak i Salomei Zając.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Zrób to dla Ziemi i dla siebie! Wyłącz światło...

Zrób to dla Ziemi i dla siebie! Wyłącz światło na 5...

11 st.
Jest taki święty co rozdaje dzieciom prezenty!...

Jest taki święty co rozdaje dzieciom prezenty!...

28-12-2022
Co to był za koncert! Przedszkolaki z Przykony...

Co to był za koncert! Przedszkolaki z Przykony...

27-12-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama