wtorek 18 czerwca 2024

Elżbiety, Marka, Pauli

reklama

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku
 

Wpływa na wszechstronny rozwój intelektualny i emocjonalny, poprawia koncentrację i spostrzegawczość, uczy samodyscypliny, systematyczności i samodzielnej organizacji czasu, wyzwala kreatywność i ambicję – a to tylko niektóre korzyści, które może przynieść proces umuzykalnienia, przeprowadzany pod okiem fachowców. Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku rozpoczyna właśnie rekrutację na rok 2023/2024.

Na lekcjach, które odbywają się w siedzibie szkoły, przy ul. Uniejowskiej 9, młodzi adepci sztuki muzykowania zgłębiają podstawy gry na flecie, klarnecie, saksofonie, skrzypcach, akordeonie, trąbce, puzonie, fortepianie, wiolonczeli, gitarze klasycznej, perkusji, a od tego roku także (nowość!!!) – organach (i wcale nie chodzi tu o keyboard!)

reklama

Biorąc pod uwagę wiek kandydatów do szkoły, przewidujemy dwa cykle kształcenia – mówi Marta Janicka, dyrektorka placówki. – I tak jeśli kandydat jest w wieku od 6 do 10 lat, proponujemy sześcioletni cykl nauki. W przypadku starszych dzieci i młodzieży, w wieku od 8 do 16 lat, nauka trwa cztery lata.

A ci, którzy uporają się z podstawami gry na instrumencie, mają możliwość grania w najrozmaitszych zespołach kameralnych, szkolnej orkiestrze oraz występów w chórze. Trud mozolnych ćwiczeń (kilka razy w tygodniu w szkole i systematycznie w domu), wynagradza możliwość licznych występów organizowanych przez szkołę: popisów klasowych, występów na scenach miasta i powiatu. Najzdolniejsi uczniowie uczestniczą w konkursach regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Oprócz regularnej nauki na uczniów czekają niespodzianki: zabawy integracyjne, wycieczki i wyjazdy do Filharmonii.

Wnioski wraz z zaświadczeniem lekarskim można składać w siedzibie szkoły, przy ul. Uniejowskiej 9, do 2 czerwca. Badania przydatności muzycznej kandydatów odbędą się 5 i 6 czerwca. A jeśli chcecie na własne oczy zobaczyć jak funkcjonuje turkowska szkoła, koniecznie skorzystajcie z drzwi otwartych, które odbędą się 22 i 24 maja w godz. 14:00 – 19:00.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
Podobne artykuły
Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja...

Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja do ZST rozpoczęta!

28 maj.
Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza...

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły...

28 maj.
Drzwi Otwarte w ZST 2024. Zobacz jak fajnie...

Drzwi Otwarte w ZST 2024. Zobacz jak fajnie jest w Technikum!

1 maj.
Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół...

Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Technicznych w Turku już...

21 kw.
To drugi taki liczny nabór do szkół...

To drugi taki liczny nabór do szkół średnich powiatu tureckiego....

29-08-2023
Rekrutacja w Przedszkolu Magiczna Chatka.

Rekrutacja w Przedszkolu Magiczna Chatka.

27-07-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama