niedziela 28 maja 2023

Augustyna, Ingi, Jaromira

19°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku

Zaproś swoje dziecko do świata muzyki! Rusza rekrutacja do Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku
 

Wpływa na wszechstronny rozwój intelektualny i emocjonalny, poprawia koncentrację i spostrzegawczość, uczy samodyscypliny, systematyczności i samodzielnej organizacji czasu, wyzwala kreatywność i ambicję – a to tylko niektóre korzyści, które może przynieść proces umuzykalnienia, przeprowadzany pod okiem fachowców. Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku rozpoczyna właśnie rekrutację na rok 2023/2024.

Na lekcjach, które odbywają się w siedzibie szkoły, przy ul. Uniejowskiej 9, młodzi adepci sztuki muzykowania zgłębiają podstawy gry na flecie, klarnecie, saksofonie, skrzypcach, akordeonie, trąbce, puzonie, fortepianie, wiolonczeli, gitarze klasycznej, perkusji, a od tego roku także (nowość!!!) – organach (i wcale nie chodzi tu o keyboard!)

Biorąc pod uwagę wiek kandydatów do szkoły, przewidujemy dwa cykle kształcenia – mówi Marta Janicka, dyrektorka placówki. – I tak jeśli kandydat jest w wieku od 6 do 10 lat, proponujemy sześcioletni cykl nauki. W przypadku starszych dzieci i młodzieży, w wieku od 8 do 16 lat, nauka trwa cztery lata.

A ci, którzy uporają się z podstawami gry na instrumencie, mają możliwość grania w najrozmaitszych zespołach kameralnych, szkolnej orkiestrze oraz występów w chórze. Trud mozolnych ćwiczeń (kilka razy w tygodniu w szkole i systematycznie w domu), wynagradza możliwość licznych występów organizowanych przez szkołę: popisów klasowych, występów na scenach miasta i powiatu. Najzdolniejsi uczniowie uczestniczą w konkursach regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Oprócz regularnej nauki na uczniów czekają niespodzianki: zabawy integracyjne, wycieczki i wyjazdy do Filharmonii.

Wnioski wraz z zaświadczeniem lekarskim można składać w siedzibie szkoły, przy ul. Uniejowskiej 9, do 2 czerwca. Badania przydatności muzycznej kandydatów odbędą się 5 i 6 czerwca. A jeśli chcecie na własne oczy zobaczyć jak funkcjonuje turkowska szkoła, koniecznie skorzystajcie z drzwi otwartych, które odbędą się 22 i 24 maja w godz. 14:00 – 19:00.

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
Podobne artykuły
Majówka po turkowsku. Wyjątkowy weekend w...

Majówka po turkowsku. Wyjątkowy weekend w środku tygodnia!

28 kw.
Przed nimi trudne decyzje. Drzwi otwarte maja...

Przed nimi trudne decyzje. Drzwi otwarte maja ułatwić wybór ósmoklasistom

20 kw.
Wpadnij do Kowali! Drzwi otwarte w Stajni Roka

Wpadnij do Kowali! Drzwi otwarte w Stajni Roka

8 lt.
Udało się zmieścić półtora rocznika. Rekrutacja...

Udało się zmieścić półtora rocznika. Rekrutacja do szkół średnich...

09-08-2022
Po dyplom z Akademią. ANS w Koninie rozpoczęła...

Po dyplom z Akademią. ANS w Koninie rozpoczęła rekrutację na nowych rok...

05-07-2022

"Ogólniak" otworzył drzwi. Ta szkoła ma dobre perspektywy!

02-06-2022
reklama
reklama
reklama