środa 28 luty 2024

Ludomira, Makarego, Wiliany

reklama

Stowarzyszenie Przystań wyróżnione Diamentem Powiatu Tureckiego

Stowarzyszenie Przystań wyróżnione Diamentem Powiatu Tureckiego - fot. Starostwo Powiatowe w Turku
fot. Starostwo Powiatowe w Turku 

W Stowarzyszeniu "Przystań" ponownie zagościli utalentowani uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Muzyczny wieczór, który 29 listopada zgromadził licznie przybyłych gości, stał się nie tylko wyjątkowym koncertem, lecz również okazją do uhonorowania Stowarzyszenia "Przystań" Diamentem Powiatu Tureckiego.

Wydarzenie było podwójnie wyjątkowe, prezentując zarówno koncert pełen talentu uczniów szkoły muzycznej, jak i specjalne wyróżnienie dla gospodarzy wieczoru - Stowarzyszenia "Przystań". Starosta Turecki, Dariusz Kałużny, oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Błażej Maleta, wręczyli Marii Kur-Sulkowskiej i Jackowi Sulkowskiemu Diament Powiatu Tureckiego w kategorii kultura i sztuka. Nagroda została zasłużenie przyznana za ponad dwudziestoletnią aktywność w rozwijaniu kultury, wspieranie twórczości artystycznej, zaangażowanie w ochronę dziedzictwa narodowego oraz promowanie wartości patriotycznych wśród mieszkańców powiatu tureckiego - zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

reklama

Starosta Dariusz Kałużny podkreślił znaczący wkład laureatów, wyrażając wdzięczność za dwie dekady oddania kulturze i sztuce. -Dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie, oraz za to, co będziecie robić przez kolejne przynajmniej 20 lat - mówił, wręczając symboliczną nagrodę.

Jacek Sulkowski, reprezentujący Stowarzyszenie "Przystań", wyraził wdzięczność za wyróżnienie, podkreślając misję szlifowania "najmniejszych diamentów", czyli wspierania talentów, które stanowią fundament dla rozwoju kultury. - Po to "Przystań" powstała, żeby takie diamenty szlifować. Obiecujemy, że będziemy dalej te najmniejsze diamenty szlifować, bo od nich wszystko się zaczyna. Chcę zaznaczyć, że to właśnie z ul. Kaliskiej od Powiatu Tureckiego otrzymaliśmy życzenia z okazji 20-lecia naszej działalności - mówił Jacek Sulkowski

To wyjątkowe wydarzenie podkreśliło istotną rolę Stowarzyszenia "Przystań" w kształtowaniu krajobrazu kulturalnego powiatu tureckiego. Diamentowe wyróżnienie stanowi zasłużone uznanie dla ich wieloletnich wysiłków na rzecz promocji sztuki i dziedzictwa narodowego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot. Starostwo Powiatowe w Turku2
fot. Starostwo Powiatowe w Turku3
Podobne artykuły
Czy Młodzież w Turku Rzeczywiście Musi...

Czy Młodzież w Turku Rzeczywiście Musi Marzyć o Wyprowadzce?

8 lt.
Znaj swoje prawa w szkole! Spotkanie autorskie...

Znaj swoje prawa w szkole! Spotkanie autorskie z Marcinem Kruszewskim

23 st.
Działo się naprawdę dużo! Pora podsumować...

Działo się naprawdę dużo! Pora podsumować ubiegły rok w Przystani

2 st.
Pełna sala i mnóstwo wzruszeń! Tak...

Pełna sala i mnóstwo wzruszeń! Tak wyglądał wieczór z...

31-12-2023
Będzie klasycznie i rockowo! Przed nami...

Będzie klasycznie i rockowo! Przed nami koncertowy tydzień w Przystani

26-11-2023
Przed nami czas świątecznych jarmarków! W...

Przed nami czas świątecznych jarmarków! W mieście i powiecie...

25-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama