czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Sprzątanie lasu z Turkowskim Klubem Karate

Sprzątanie lasu z Turkowskim Klubem Karate
 

W dniu 6 kwietnia 2024r. w iście wiosennej atmosferze ponad 45 karateków wraz ze swoimi rodzicami, przeprowadzili akcję sprzątania Turkowskiego lasu. Odbyło się to w porozumieniu z Nadleśnictwem Turek - Lasy Państwowe, które było reprezentowane przez Państwo Joannę i Grzegorza Paczkowskich.

Przypominamy, że śmieci pozostawione w lesie nie tylko szpecą krajobraz, ale stanowią też zagrożenie dla zwierząt, roślin i gleby, mogą też przyczynić się do wybuchu pożaru.Korzystanie z otaczającego nas piękna natury, zwłaszcza w obecnym postępie cywilizacyjnym i pędzie zawodowym, jest jak „plaster na ranę naszego ciała i duszy". Tym bardziej cieszy tak liczne zgromadzone grono, ochoczo przeczesujące knieje Turkowskiego lasu.

reklama

Podsumowując poszukiwania kłopotliwych „trofeów" w skład których wchodziły: rożnego rodzaju butelki szklane iplastikowe, opakowania, szkoło, a nawet strzykawka z igłą, należy stwierdzić, że zebrano łącznie kilkanaście worków odpadów.

Na koniec wszyscy uczestnicy tego ekologicznego czynu, spotkali się  w wyznaczonym do tego miejscu i z uśmiechami na twarzy, raczyli się kiełbaskami z ogniska. Była to też okazja, żeby podziękować sobie nawzajem oraz otrzymać pamiątkowe gadżety od Nadleśnictwa Turek za udział w akcji.

Była to kolejna i co najważniejsze – cyklicznie przeprowadzana akcja przez Turkowski Klub Karate wraz z Nadleśnictwem Turek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia następnym razem.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu

Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu "Stop pożarom traw"...

11 czerw.
Klub Striker triumfuje na turnieju Young...

Klub Striker triumfuje na turnieju Young Samurai w Inowrocławiu

11 czerw.
Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach...

Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach Wielkopolski KyokuShin Karate

21 maj.
Turkowski Klub Oyama Karate na seminarium w...

Turkowski Klub Oyama Karate na seminarium w Spring Camp DOJO Stara Wieś

17 maj.
Strażackie ćwiczenia LASY 2024 w Chrapczewie

Strażackie ćwiczenia LASY 2024 w Chrapczewie

14 maj.
XXV Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku...

XXV Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku Karate w Turku

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama